Nedelja, 10. 12. 2023, 19.37

Bruselj, EP v krosu

Slovenska štafeta 10. na EP v krosu

Klara Lukan | Foto Peter Kastelic/AZS

Slovenska mešana štafeta na 4 x 1500 m je na evropskem prvenstvu v krosu v Bruslju zasedla deseto mesto. Četverica je za Francijo, ki je zmagala, zaostala minuto in 20 sekund.

V slovenski štafeti so tekli Žan Rudolf in Rok Markelj ter Veronika Sadek in Klara Lukan.

Srebro je osvojila Nizozemska z dvema sekundama zaostanka, bron Velika Britanija, ki je bila štiri sekunde za Francijo.

Nuša Mali je bila v konkurenci do 23 let 61. (+4:54). Loti Rotar je bila v kategoriji do 20 let 74. (+4:01), v isti med atleti Luka Aljaž Pajek ni bil med uvrščenimi.