21.04

Kenenisa Bekele

Petek, 12. 4. 2013, 21.04

Prvi letošnji test Bekeleja, ki si želi povrniti staro slavo

Eden najboljših tekačev vseh časov, Etiopijec Kenenisa Bekele, kljub razočaranju na olimpijskih igrah v Londonu, kjer je ostal brez medalje, upa na povratek na sam svetovni vrh.

Nekoč nepremagljivi Kenenisa Bekele, trikratni olimpijski prvak, petkratni svetovni prvak in enajstkratni svetovni prvak v krosu se po poškodbah kolena in mečne mišice, ki sta ga pestili v zadnjih letih, ni več uspel prebiti na sam svetovni vrh. Prvi poraz v karieri v teku na 10.000 metrov je doživel na SP v Daeguju, kjer je zmagal njegov rojak Ibrahim Jeilan, sam pa je odstopil, novo razočaranje pa je doživel na lanskih olimpijskih igrah, kjer je osvojil nehvaležno četrto mesto. Mesto pred njim je bil njegov brat Tariku. A legendarni Etiopijec ni vrgel puške v koruzo in verjame, da še ni rekel zadnje besede. Novo priložnost bo imel na letošnjem svetovnem prvenstvu v Moskvi, a prvi cilj je uvrstitev v reprezentanco. "Moj cilj je svetovno prvenstvo, vem pa, da ne bo lahko, saj je konkurenca izjemna. Letos še ne načrtujem nastopa v maratonu, morda naslednje leto. Moj poškodba mečne mišice je bila zelo huda. Razmišljam tudi že o igrah v Riu, saj to ni več daleč, a trenutno še ne vem, ali bom tam nastopil v teku na 10.000 m ali v maratonu," razmišlja svetovni rekorder v teku na 5000 in 10.000 metrov, ki ga v nedeljo čaka prvi nastop po olimpijskih igrah. V Dublinu bo tekel na cestnem teku na 10 kilometrov, kjer bo poizkušal ubraniti lansko zmago, ko je s časom 27:49 krepko popravil rekord proge. Kako je letos pripravljen 30-letni Etiopijec, bo tako kmalu znano …