Ponedeljek, 5. 2. 2024, 16.45

3 mesece

Atletika, Beograd, dvoransko balkansko prvenstvo za mladince

Ogrinc in Rovan mladinska balkanska prvaka

atletika | Slovenska mladinska reprezentanca je na balkanskem prvenstvu v Beogradu osvojila sedem medalj. | Foto Peter Kastelic/AZS

Slovenska mladinska reprezentanca je odlično nastopila na dvoranskem balkanskem prvenstvu v Beogradu. Osvojila je dve zlati, tri srebrne in dve bronasti medalji. Zlata sta bila Žan Ogrinc (800 m) in Jak Rovan (palica), so sporočili iz Atletske zveze Slovenije.

Srebrnih odličij so se razveselile Lucija Potnik (60 m), Lana Andolšek (60 m ovire) in Tia Tanja Živko (1500 m), brona pa Ema Pika Raj (3000 m) in Katjuša Jordan Nadižar (60 m ovire).

Ogrinc je bil v teku na 800 metrov brez prave konkurence, saj je do zmage prišel z lepo prednostjo. Ciljno črto je prečkal v času 1:51,97 in za državnim rekordom zaostal 63 stotink sekunde.

Drugo zlato medaljo za Slovenijo je osvojil Rovan, ki je v skoku s palico za osem centimetrov izboljšal osebni rekord, ki zdaj znaša 5,10 metra. To višino je zmogel v drugem poizkusu, nato pa je bil trikrat neuspešen na 5,16 metra. V tej disciplini je nastopil tudi Maj Bizjak, ki je bil četrti s 4,80 metra.