Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
28. 1. 2016,
19.59

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0

Natisni članek

Natisni članek

Nemčija

Četrtek, 28. 1. 2016, 19.59

8 let, 7 mesecev

Nemška koalicija bo vnovič zaostrila azilno zakonodajo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0
Nemška vladajoča koalicija je pozno popoldne v Berlinu dosegla dogovor o novem svežnju ostrejše azilne zakonodaje. Razširila je tudi seznam tako imenovanih varnih držav.

Kot je po srečanju pojasnil vodja nemških socialdemokratov (SPD) Sigmar Gabriel, bo po danes doseženem kompromisu združitev družin oseb s subsidiarno zaščito mogoča šele po dveh letih.

Gabriel se je o novi zakonodaji, ki jo nemški mediji označujejo za drugi azilni paket, pogovarjal z nemško kanclerko, vodjo krščanskih demokratov (CDU) Angelo Merkel in predsednikom krščanskih socialistov (CSU) Horstom Seehoferjem.

Na pogajanjih je sodeloval tudi nemški notranji minister Thomas de Maiziere iz CDU.

Na sezonam varnih držav dodali Maroko, Alžirijo in Tunizijo Subsidiarno zaščito prejmejo tisti, ki nimajo pravice do azila, a jim v domovini grozi nasilje, smrtna kazen ali mučenje. Migranti s subsidiarno zaščito sprva dobijo dovoljenje za bivanje za eno leto. Tisti, ki so v Nemčiji dobili pravico do azila ali pa jo še bodo, bodo po drugi strani še naprej imeli pravico do združitve družin.

Nemška vladna koalicija je tudi razširila seznam tako imenovanih varnih držav. Kot je povedal Gabriel, so nanj dodali Maroko, Alžirijo in Tunizijo. To pomeni, da bo Nemčija prosilce za azil iz teh držav v prihodnje po hitrem postopku vračala v njihove domovine.

Sprememba se obeta tudi mladim beguncem. Kdor bo prišel v Nemčijo kot prosilec za azil ter tam uspešno začel in končal šolanje, bo lahko dve leti zaposlen v Nemčiji.

Prosilci za azil v Nemčiji bodo morali v prihodnje tudi plačevati tečaje za vključevanje v družbo, in sicer naj bi njihov prispevek znašal deset evrov mesečno.

Ne spreglejte