Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
21. 7. 2009,
8.54

Osveženo pred

8 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 21. 7. 2009, 8.54

8 let, 10 mesecev

Juncker bo premier in minister za zakladnico

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Luksemburški premier Jean-Claude Juncker bo v prihodnje opravljal dolžnosti premiera in ministra za zakladnico, je v ponedeljek sklenilo vodstvo njegove krščansko-demokratske stranke.

Juncker je na položaju premiera že 14 let oziroma najdlje med predsedniki vlad članic EU, doslej pa je hkrati opravljal tudi naloge finančnega ministra ter bil na čelu skupine držav z evrom. Juncker že od leta 2005 vodi evroskupino Po volitvah v začetku junija se je položaju finančnega ministra odpovedal, je pa izrazil pripravljenost, da še naprej vodi , v kateri so ministri za finance držav z evrom. Juncker skupino vodi od leta 2005.

Novi finančni minister bo Luc Frieden Luksemburški finančni minister bo poslej Junckerjev tesni sodelavec Luc Frieden, ki je bil doslej pristojen za proračun in zakladnico.

Jean Asselborn kot novi podpredsednika vlade V novi luksemburški vladi bodo poleg Junckerjevih krščanskih demokratov tako kot doslej še socialisti Jeana Asselborna, ki bo znova opravljal naloge podpredsednika vlade.

Ne spreglejte