Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
26. 8. 2011,
18.29

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Janez Janša Janez Janša

Petek, 26. 8. 2011, 18.29

8 let, 7 mesecev

V SDS zanikajo namige o dogovorih z SD

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Izjave, ki SDS in njenemu predsedniku Janezu Janši "podtikajo domnevne netransparentne kupčije glede predčasnih volitev z največjo vladno stranko SD", v SDS ocenjujejo kot zlonamerne.

V SDS so se odzvali na izjavo vodje poslanske skupine Zares Franca Jurija, ki je namignil na morebitna tajna dogovarjanja med predsednikoma SD Borutom Pahorjem in SDS Janezom Janšo. Kot je dejal Juri, se z ustavnimi spremembami ni primerno igrati na tako "neodgovoren način in skušati ustavo prilagoditi trenutnim političnim potrebam, pa tudi če je to sad morebitnih tajnih dogovorov med veljakoma SD in SDS". SDS: Za predčasne volitve smo se zavzeli javno in transparentno V SDS pa poudarjajo, da so se za čimprejšnjo izvedbo predčasnih volitev, ki "bi bile najboljši možni protikrizni ukrep za Slovenijo", že večkrat zavzeli povsem javno in transparentno. Predsednik SDS Janša in vodja poslanske skupine Jože Tanko sta tako 19. aprila na predsednika vlade Boruta Pahorja in predsednika DZ Pavla Gantarja naslovila tudi javno pismo, v katerem sta ponudila pomoč SDS pri izvedbi formalnih postopkov, ki bi pripeljali do predčasnih volitev. Podpirajo ustavno spremembo V SDS obenem podpirajo ustavno spremembo, ki bi trajno omogočila možnost predčasnih volitev. Že aprila pa so tudi opozorili, da je treba k dialogu o tej rešitvi povabiti tudi ostale poslanke in poslance oziroma poslanske skupine v državnem zboru, so še zapisali v stranki.

Franco Juri glede Pahorjevih napovedi o predčasnih volitvah tudi v primeru izglasovane zaupnice in imenovanja ministrov dejal, da jih je težko razumeti kot posebno odgovorne in zanesljive. Zvenijo protislovno, je menil vodja poslancev Zares. "Čemu bi nekdo kandidiral le za dobra dva meseca," se je vprašal in dejal, da je ustavna pot do predčasnih volitev jasna.

"Pahorjeve improvizacije" Juri je ponovil, da je Zares zapustil koalicijo, ker v njej očitno ni prevladala politična volja po pričakovanih spremembah, po alternativi, ki bi lahko rešila verodostojnost vladajoče politike in slovenske leve-sredine. Veselilo jih je, pravi, "da je do podobnega sklepanja in enakega predloga, sicer prepozno, prišla tudi Liberalna Akademija". "Če bi se to pravočasno zgodilo, ne bi bili sedaj soočeni z nedorečenostjo in negotovostjo, ki botrujeta Pahorjevim improvizacijam in vladi še naprej jemljeta verodostojnost," je oster vodja poslanske skupine Zares.

Poslanci Zares bodo glasovali proti zaupnici Ponovil je, da bodo poslanci Zares iz doslednosti glasovali proti zaupnici Pahorju, hkrati pa pričakujejo, da bodo morebitne predčasne volitve zagotovljene po ustavni poti in "brez netransparentnih kupčij med največjima parlamentarnima strankama na račun ustave".

Ne spreglejte