Petek, 16. 12. 2011, 7.10
9 let
"V levi vladi je bila tudi SDS"

"Mehčanje" stališč strank, ki jih je Zoran Janković povabil v vlado, kaže, da bo najverjetnejšemu mandatarju najverjetneje uspelo sestaviti koalicijo.
https 15.12.2011 ob 09:13
Janković bo zanesljivo sestavil koalicijo, kar ugotavljata oba komentatorja. In prav tako je res, da je "velika koalicija" znanstvena fantastika: Janša je preprosto tako konflikten politik, da vseskozi potrebuje "izredno, vojno stanje", pa naj bo njegovo mesto v koaliciji ali pa opoziciji. Pahor je po Petrovem načelu dosegel prag svoje sposobnosti, pa tega ne zazna niti sam, niti mu ni tega nihče prišepnil, posledično pa "kravžlja" živce tako stranki kot Jankoviću. To ne velja za Viranta - on bo s svojo stranko bržkone še v coni kvalitativnega vzpenjanja in prevzemanja pomembnosti. Erjavec pa najbrž itak ne ve, kaj je to Petrovo načelo. Ima pa šanse, da je izjema, ki potrjuje pravilo, izkoristi priložnost in se izkaže za "državotvornega" politika. Žerjava je škoda - je pač pristal na ujetniško vlogo v stranki, kjer je njegov štabni del globoko "oporečen" in nekompatibilen tako z njim kot drugimi strankami...
Homer. 15.12.2011 ob 10:34
Odlična analiza! Zanimiva pa je analiza prejšnjih vlad. Svojčas so bile v "levih" vladah tako SKD (sedaj NSI), kot SLS. V levi vladi je bil tudi SDS, pa je tedaj zardi znanih razlogov odletel kot minister. Zdrahar ne bi bil zdrahar, če ne bi kuhal zamero do dandanes in rušil vse pred seboj. Torej kdo drugi ruši razen Vellikega Vodje? Glede "pokončne drže" NSI in SLS, pa se sprašujem kje je bila ta "pokončna drža", ko so zmogli sodelovati v "levih" vladah, še bolj pa bi bilo zanimivo slišati, kam so si vtaknili svojo "pokončnost", ko so popolnoma pokleknili pred janšo in povzeli njegovo razdiralnost, s tem pa zgubili pol svojega članstva. Žalostno, da se desni pol popolnoma identificira s SDSom in ni sposoben narediti ničesar za svoje volilce.
Nataša Pirc Musar ne ve, kakšen preskok se je zgodil tudi v glavah tistih, ki urejajo spletno stran (SDS), da se je objava zapisa Tomaža Majerja lahko zgodila: "Prepričana sem, da to, kar so objavili, ni prav!"
pong 15.12.2011 ob 12:52
Kot dodatek k temu, da ne moremo čakati, da bi šli ljudje na ulice. Se popolnoma strinjam. Samo, v primeru "Majer", so ljudje šli na ulice! In to je tisto, kar nas lahko zaskrbi, če se bodo taki zapisi še dogajali! Marganizacija tega problema pa je še veliko hujša. Predvsem, ko pravniki iz prakse predlagajo, da bi sovražni govor opredelili kot prekršek in ne kaznivo dejanje. Mislim, da ne potrebujemo kakšnega Breivika v sloveniji, kot posledico takih dejanj.
datta 15.12.2011 ob 12:55
Desnica ne razume, da je sovražni govor na uradni spletni strani politične stranke nedopusten! To primerjajo z objavami v Mladini ali kje drugje. To ni isto! Primitivizmov v Demokraciji in Reporterju naročenih od SdS pa sploh ne bom omenjal.
Tao3 15.12.2011 ob 13:40
Točno datta. Stranke po volitvah postanejo del izvršilne oblasti - kar je nenormalna moč. Oz. tudi v opoziciji imajo moč odločanja v parlamentu. Uredništvo nekega časopisa pa nima nikakršne veje oblasti. Tudi komentatorji na forumih nimamo nobene moči - smo kanonfuter, ubijamo lastne negativizme in frustracije, mislimo da smo nekaj in da nekaj spreminjamo v resnici smo dim od pi*ke. Če nekaj objavi stranka na URADNI spletni strani je čisto drugače kot, če se tIGR44 tukaj hoče razpočit kot pijan balon.