Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ana Rupar

Ponedeljek,
27. 10. 2014,
15.29

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 27. 10. 2014, 15.29

8 let, 9 mesecev

Epidemije vseh časov, ki so pomorile največ ljudi

Ana Rupar

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Epidemija ebole je zadnja na dolgem seznamu nalezljivih bolezni, ki so v zgodovini človeštva neusmiljeno širile smrt med ljudmi, in je od največjih pandemij zelo daleč.

Najbolj smrtonosen izbruh ebole do zdaj vse bolj vznemirja svetovno prebivalstvo, saj se virus vse hitreje širi, primere okužb in smrti pa so zabeležili tudi v državah, ki ležijo na tisoče kilometrov od epicentra izbruha.

Zadnje statistike Svetovne zdravstvene organizacije kažejo, da je skupno število okužb konec tedna že preseglo deset tisoč, blizu pet tisoč ljudi je umrlo. Dejansko število je v resnici lahko še višje, saj večina obolelih in mrtvih prihaja iz ruralnih območij Liberije, Gvineje in Sierre Leone.

Svetovna javnost pa je v skrbeh, ker napovedi govorijo o še bolj zastrašujočih številkah: do konca leta se lahko število okuženih povzpne na deset tisoč novih okuženih na teden, do konca januarja prihodnje leto pa skupno število okuženih že lahko doseže 1,4 milijona ljudi.

S tem bi se epidemija ebole na seznamu najbolj smrtonosnih bolezni v zgodovini človeštva uvrstila blizu šestega izbruha pandemije kolere, ki je med letoma 1899 in 1923 zahtevala življenja 1,5 milijona ljudi.

Ne spreglejte