Poslanska skupina SD je opravila pogovor z vodstvom državnega sveta o vložitvi ustavne presoje zakona o Slovenskem državnem holdingu.
Dogovorili so se, da pred nadaljevanjem pogovorov skupaj organizirajo strokovni posvet. Do strokovnega posveta v državnem svetu naj bi prišlo v najkrajšem možnem času oziroma v naslednjih 10 dneh, na njem pa naj bi spregovorili tudi o klasifikaciji kapitalskih naložb države, ki jo je vlada minuli teden poslala v DZ, je povedal vodja poslanske skupine SD Janko Veber.
Ta pričakuje, da se bodo vabilu na posvet odzvali vsi relevantni strokovnjaki za področje upravljanja s kapitalskimi naložbami, zato da lahko svetniki in javnost pridejo do čim več informacij glede vprašanja upravljanja z državnimi naložbami v Sloveniji.
SD zaenkrat še brez potrebnih podpisov poslancev
Po posvetu Veber napoveduje nadaljevanje pogovor z državnim svetom o tem, da bi drugi dom slovenskega parlamenta odločal o vložitvi zahteve za ustavno presojo zakona o državnem holdingu, ki ga je na podlagi dela strokovne skupine pripravila poslanska skupina SD, a zanjo za zdaj ni uspela zbrati dovolj podpisov poslancev.
Potrebuje jih namreč 30, v PS pa so po Vebrovih besedah svoje podpise vezali na to, ali bo DZ sprejel novelo zakona o holdingu, ki ga je največja parlamentarna stranka nedavno vložila v parlamentarni postopek. PS je namreč SD pozvala, naj pred vložitvijo zahteve za ustavno presojo podpre njihovo zakonsko novelo, saj naj bi ta odgovarjala na nekatere pomisleke o skladnosti zakona z ustavo.
Prihodnji teden naj bi bila pripravljena tudi zahteva za ustavno presojo zakona o slabi banki
V poslanski skupini SD so sicer že pred časom okvirno predstavili tudi zahtevo za ustavno presojo zakona o ukrepih za krepitev stabilnosti bank oziroma o t.i. slabi banki. Veber računa, da bo zahteva za vložitev pripravljena prihodnji teden. Tudi zanjo bodo najprej skušali dobiti podpise pri poslanskih skupinah, nimajo pa nobenih zadržkov, da se ne bi v primeru neuspeha znova povezali z državnim svetom.