Sreda, 12. 1. 2011, 20.03
7 let, 9 mesecev
Na Brdu podelili priznanja, ki spodbujajo odličnost
Tako so nocoj na Brdu pri Kranju podelili tudi priznanja RS za poslovno odličnost. Na ocenjevanje je prispelo deset prijav, najvišjega priznanja pa že drugo leto zapored niso podelili.
Zavzel se je za to, da odličnost postane nek navdih in vrednota, majhno skupnost prav odličnost lahko naredi nadpovprečno. "Biti odličen pomeni biti odprt za spremembe, za nove izzive, pomeni stremljenje k izboljšavam, napredku, večjemu znanju, boljšemu razvoju," je dejal Pahor in dodal, da je zagotovo eno od pomembnih orodij pri doseganju zastavljenih rezultatov in konkurenčnosti prav sodelovanje v tovrstnih tekmovanjih.
"Priznanja za odličnost so poskus države, da spodbudi podjetja in vse ostale organizacije, da izboljšajo poslovanje, da usmerijo svoje aktivnosti v povečevanje svoje odličnosti in kakovosti, kajti vsi se dobro zavedamo, da je odličnost v poslovanju temeljni garant konkurenčnosti, ki v sodobni družbi dobiva prvenstveno vlogo," je o 15-letnem programu podeljevanja priznanj na novinarski konferenci pojasnila ministrica za gospodarstvo Darja Radić.
"V Sloveniji imamo sicer že kar nekaj izrednih podjetij, ki se uspešno spopadajo s situacijo na trgu in kljub krizi skrbijo za odličnost. "Je pa število podjetij v Sloveniji, ki prepoznajo ta natečaj za krepitev njihove odličnosti, izjemno skromno," je priznala Radićeva in dodala, da bodo v prihodnje poskušali spodbujati podjetja, da bodo prepoznala odličnost kot enega pomembnih elementov uspešnosti. Zaenkrat ta zavest v slovenskih podjetjih namreč ni dovolj razvita.
Da bi spodbudili interes podjetij in javnih organizacij za odličnost, vlada pripravlja tudi vrsto novih mehanizmov. Na javnem razpisu za nagrade za leto 2011, ki bo predvidoma objavljen konec februarja, pa bodo vse prijavljene organizacije ocenjene tudi po novem modelu odličnosti. V luči gospodarske krize bo večji poudarek na etiki in poštenem poslovanju, je povedal direktor Urada RS za meroslovje Samo Kopač.