Matej Narat predčasno končuje svoj mandat predsednika uprave Save, piše spletna stran časnika Dnevnik.
To informacijo, ki se je razširila tudi med današnjo sejo nadzornega sveta Slovenskega državnega holdinga (SDH), je Dnevniku potrdil tudi Narat. Pojasnil je, da je predsedniku nadzornega sveta Save Miranu Kraševcu danes poslal predlog za sporazumno prenehanje mandata.
Spopad med Savo in DUTB
Sodišče je sicer včeraj zavrglo zahtevo Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) za razrešitev prisilnega upravitelja Save Matjaža Nanuta. Kot piše Dnevnik, je Naratov odstop epilog pol leta trajajočega spopada med Savo, ki je od septembra v prisilni poravnavi, in DUTB. Spopad se je začel z neuspešnim poskusom zasega delnic Save Turizma.
Pritisk na Narata se je začel dodatno stopnjevati po razkritju visokih prejemkov vodilnih na DUTB. Ko je vlada zaradi spornih pogodb in aneksov zamenjala predsednika upravnega odbora DUTB Larsa Nyberga in glavnega izvršnega direktorja Torbjorna Manssona, je prvi v dveh odprtih pismih Cerarju na Savo naslovil plaz očitkov in odkrito namignil tudi na korupcijo. V Savi so od novega vodstva DUTB zahtevali opredelitev do Nybergovih izjav in predložitev dokazov, še piše Dnevnik.
Naratova vloga v NLB
Narat se je v medijih pojavljal tudi zaradi svoje vloge v vodstvu NLB v času pred izbruhom finančne in gospodarske krize, prav tako pa se ga je pogosto izpostavljalo kot človeka iz ozadja, ki naj bi imel vpliv tudi pri imenovanjih v Slovenskem državnem holdingu (SDH) in v Družbi za upravljanje terjatev bank (DUTB). SDH je sicer zainteresiran za odkup terjatev DUTB do Save, saj velja državna naložba v tej družbi zaradi pomena Save Turizma za slovensko turistično ponudbo za pomembno.