Petek, 13. 3. 2015, 12.05
7 let, 11 mesecev
Je Blendle rešitev za umirajoči tisk
Uporabniki so zaenkrat zelo zadovoljni Alexander Klöpping, ustanovitelj in prvi mož podjetja, je za spletni portal Business Insider razkril, da jim je do zdaj uspelo privabiti 200 tisoč naročnikov, od katerih je okoli 20 odstotkov zdaj plačljivih uporabnikov. A kar je morda še bolj impresivno, je nizka stopnja zahtev za povračilo stroškov – le pet odstotkov uporabnikov, ki so do zdaj plačali za članek, je zahtevalo denar nazaj, večinoma pa je šlo za rumeni tisk in temu podobne revije.
Obeta se širitev na nove trge, prisotne pa so tudi že "main-stream" vsebine Blendle naj bi po navedbah različnih medijev načrtoval širitev na druge trge, prvi na seznamu naj bi bili Nemčija in Francija. Da ne gre za medijsko muho enodnevnico, daje slutiti tudi dejstvo, da sta v start up že lani polčetrti milijon evrov vložila medijska velikana New York Times in nemški Axel Springer. Še novejša potrditev poslovnega modela, ki ga Blendle ponuja, pa je razširjena ponudba vsebin. Do pred nekaj dnevi so bili tam nanizani nizozemski časopisi in revije, po novem pa bodo uporabnikom na voljo tudi Wall Street Journal, Washington Post in New York Times.
Slovenija v zaostanku Blendle je dostopen tudi slovenskim uporabnikom (uporabniški vmesnik zahteva malce lovljenja zaradi nizozemščine), ki pa so bili pred časom izpostavljeni podobni, a precej bolj omejeni in manj uspešni ponudbi. Sistem Piano je namreč za enotno naročnino nudil dostop do plačljivih vsebin na spletnih straneh večjih slovenskih časnikov. Revij in tujega tiska v sistemu ni bilo, eksotičen jezik in majhen trg pa sta poskrbela za odsotnost ekonomije obsega.