Slušalke znamke Beats By Dre se že nekaj let kljub večstoevrski ceni prodajajo kot vroče žemlje, a pod premijsko zunanjostjo skrivajo cenenost, ki bi se je sramovali tudi najcenejši "kitajci".
Poceni kitajska elektronika uporabnika vsaj ne poskuša pripraviti do tega, da zaradi imena - znamka Beats je otrok slavnega raperja Dr. Dreja - za več desetkrat preplača povprečen zvok in ceneno plastiko. Tako meni inženir podjetja Bolt Louie Avery, ki je pred kratkim razdrl enega od modelov slušalk Beats.
Uteži za premijski občutek
Pri tem je ugotovil, kako pretkano Beats By Dre pravzaprav naplahta kupca, ki za domnevno premijske naglavne slušalke odšteje 200 ali 300 evrov.
Sicer plastično ohišje so namreč sestavljali tudi štirje kovinski kosi. Razloga, da niso bili plastični, ni bilo, saj niso imeli funkcije pri kakovostnejšem predvajanju zvoka ali boljši ergonomiji slušalk. Bili so uteži.
Med preizkusom razdrte slušalke Beats By Dre so bile brez njih kar za tretjino lažje, občutek med držanjem v roki pa (še bolj) izrazito plastičen in cenen, je inženir zapisal v objavi na portalu Medium. Prepričan je, da Beats By Dre kupce na ta način "nateguje" pri vseh naglavnih slušalkah.
Material 20 evrov, cena na polici 200 evrov
Je podobno cenen tudi preostanek slušalk? Pravzaprav da, pravi inženir Avery. Vrednost sestavnih delov modela, ki stane slabih 200 evrov, po njegovi analizi znaša manj kot 20 evrov. Ali preostalih 180 odpade na stroške proizvodnje, pakiranja in špedicije ali pa kupec plačuje slavno ime, presodite sami.