Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Matic Tomšič

Petek,
14. 6. 2013,
14.16

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 14. 6. 2013, 14.16

8 let, 8 mesecev

Razer se ne boji Microsofta in Sonyja, Mad Catz pa ne Ouye

Matic Tomšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Čeprav sta si občinstvo na E3 v veliki meri prisvojila giganta industrije iz naslova, se njuna konkurenca še ni končala. Veterani pri Razerju in Mad Catz so glede prihodnosti namreč optimistični.

Začnimo pri zeleno-črnih. Na Electronic Entertainment Expu so pred svojim kotičkom razpostavili gamersko tablico Edge, povsem svež 14-palčni prenosni računalnik Blade s podobnim poslanstvom in debelino ultrabooka ter seveda njegovega vnovič vstalega prednika Blade Pro. Prvi mož Razerja Min-Liang Tan je glede novosti optimističen, še posebej ima v čislih oba prenosna računalnika, ki sta privlačna predvsem zaradi četrte generacije Intelovih procesorjev Core in dizajna – Blade in Blade Pro v višino v zaprtem stanju namreč merita manj kot dva centimetra in pol, kar je glede na tehnične specifikacije obeh strojev spoštljiv dosežek.

Prostor so prihranili predvsem z zamenjavo magnetnega diska s SSD-jem in mnenjem, da je priključek za mrežni kabel stvar preteklosti. Za grafiko skrbi Nvidiin GeForce GTX 765M, zaslon pa je osrednji adut predvsem modela Pro, ki zmore prebaviti tudi ločljivost Full HD. Glede 14-palčnika na prenovljenem Bladu še nimamo mnenja, je pa res, da so bili prvi odzivi bolj medli.

Tan je prepričan, da njihova panoga z dokončnim prihodom obeh osrednjih konzol nove generacije nikakor ni v nevarnosti. "V resnici je ravno nasprotno. Ker sta tako Playstation 4 kot Xbox One zgrajena okrog infrastrukture x86, bo razvijalcem iger pravzaprav olajšan sočasni razvoj aplikacij za obe konzoli in za osebne računalnike. To v teoriji pomeni, da bo ekskluzivnih naslovov manj, zaradi česar se igralcem ne bo treba dosmrtno zapisati temu ali onemu sistemu," je še pojasnil.

S svojim železom v ogenj še en proizvajalec periferije Čeprav je bila pozornost večine parov oči na sejmu E3 usmerjena v bitko za prestiž med četrtim Playstationom in novim Xboxom, so v zaledju "konzolaške" scene potekali tudi drugi boji. Eden takšnih se je odvil med miniaturnimi igralnimi sistemi, kjer je naskok na prestol napovedal tudi eden od na sceni najdlje prisotnih predstavnikov igričarskega sveta, kalifornijski Mad Catz. Nori mačkoni so na svetovni ravni prah zadnjič dvignili leta 2007, ko so za 30 milijonov dolarjev (22,5 milijonov evrov) pohopsali Saitek, sedaj pa so namesto z zelenci karte na mizo vrgli z mikro konzolo Mojo, ki operira z operacijskim sistemom Android . Ena najboljših lastnosti Moja je zagotovo zmožnost sinhronizacije in predvajanja plačljivih vsebin (glasbe, filmov in seveda iger), ki so jih uporabniki s servisov Google Play, Amazon in Nvidia Tegra Zone predhodno že prenesli na druge naprave.

Asimetrična plastična škatlica, ki spominja na napihnjeno denarnico, bo za naklonjenost igralcev tekmovala predvsem z zvezdo Kickstarterja Ouyo in Nvidiinim Projektom Ščit (Project Shield), štrene pa bi zaradi izhoda HDMI in podpore Netflixu, internetnemu servisu za videovsebino on-demand, lahko mešala tudi Apple TVju in Roku LT.

Mojo ima tudi lasten igralni plošček, CTRLR, ki spominja na xboxovega, veseli pa nas negrabežljivost Mačkonov, saj bo v konzolico mogoče vtakniti in z njo prek Bluetootha katerikoli kos periferije. Mad Catz cene še ni želel definirati, bo pa vsekakor višja od evrskega stotaka.

Ne spreglejte