Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
28. 10. 2010,
20.32

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 28. 10. 2010, 20.32

9 let, 2 meseca

Kawasaki ZX-10R

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Kar je BMW ponudil lani, je Kawasaki sedaj presegel. Novi ZX-10R zmore 147 kilovatov pri 13.000 vrtljajih, toda pri večji hitrosti zaradi sistema ram-air moč naraste na 210 "konjičev".

Konkurent BMW-ju S1000RR

Ker je to praktično še komaj obvladljiva številka, ima dodan sistem nadzora nad zdrsom pogonskega kolesa S-KTRC in ABS, ki se pri zelenih imenuje KIBS. Elektronika je nastavljiva in izklopljiva ter dovoli nekaj zdrsa in neagresivno dvigovanje sprednjega kolesa.

Praktično povsem nov motocikel

Maso so uspeli zmanjšati za deset kilogramov in jo spraviti pod 200, tako da se nov ZX-10R ponaša z razmerjem med maso in močjo v prid slednje. Posebnost motocikla je vzmetenje – zadnja nihajka je postavljena precej vodoravno, delovanje sprednjih blažilnikov pa se ločeno za dušenje in prednapetost nastavlja na vrhu in na dnu vilic. Inženirji zagotavljajo, da je tudi zato nova litrska Ninja, kljub brutalni moči, v vozniškem smislu bistveno lahkotnejša in prijaznejša od predhodnice.

Ne spreglejte