Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
16. 4. 2008,
14.29

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 16. 4. 2008, 14.29

8 let, 7 mesecev

Na razstavi v Kranju na ogled lep slovenski gorski svet

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
V Galeriji mestne občine Kranj so danes odprli razstavo fotografij naravne in kulturne dediščine od Kamniških do Julijskih Alp.

Razstavo z naslovom Glej, kako je lep ta naš gorski svet, je pripravil Ciril Velkovrh, ki je v zadnjem desetletju s fotografskim aparatom beležil slovensko dediščino na številnih poteh po planinah in gorah.

V stavbi mestne občine Kranj se vsakodnevno zvrsti veliko ljudi. Zato, kot pojasnjujejo na občini, stalno skrbijo za to, da bi vsi, ki imajo radi likovno umetnost ali pa jo šele spoznavajo, iz občinske stavbe odhajali bogatejši še za nekaj več, kot le za tisto, kar so pričakovali.

Tokratno razstavo, na kateri je o avtorju, ki je po izobrazbi matematik, spregovoril profesor fizike Valentin Pivk, o njegovih delih pa direktorica Gorenjskega muzeja Barbara Ravnik Toman, so na kranjski občini pripravili skupaj z Likovnim društvom Kranj.

Za večje vrednotenje lepot Slovenije Razstavljeni so fotografski zapisi, ki jih je Velkovrh v Sloveniji in tujini predstavljal že v okviru številnih vsebinskih sklopov, ki pa vsi služijo za večje vrednotenje lepot Slovenije.

Velkovrhove fotografije s slovenskih planinskih poti so pred kratkim gostovale v informacijskem središču Triglavskega narodnega parka na Bledu, nazadnje pa so bile na ogled v Univerzitetni knjižnici Maribor.

Velkovrha že dolgo navdušuje planinarjenje Leta 1935 v Ljubljani rojeni Velkovrh je diplomiral iz matematike, ki jo je tri leta poučeval na Ekonomski srednji šoli v Trbovljah, nato pa je skoraj 25 let vodil Matematično knjižnico na Univerzi v Ljubljani. Bil je tudi tajnik Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije. Že dolgo ga navdušuje planinarjenje, pol stoletja je član Planinskega društva Ljubljana Matica.

Pri Planinski zvezi Slovenije je uredil šest planinskih vodnikov in predstavil več knjig s tega področja. S fotografijo se načrtneje ukvarja zadnje desetletje, ko je kot član Fotokluba Anton Ažbe iz Škofje Loke poleg pokrajinskih pripravil več sto dokumentarnih fotografij slovenske naravne in kulturne dediščine. Ta je bila predstavljena na več kot 70 razstavah širom Slovenije, pa tudi v tujini.

Ne spreglejte