Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
2. 7. 2008,
14.49

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 2. 7. 2008, 14.49

9 let, 2 meseca

Na Mittelfestu bodo "gradili čas"

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
V Čedadu bodo med 19. in 27. julijem na 17. izdaji festivala Mittelfest v središče zanimanja postavili čas.

Ta ni le v domeni sedanjosti, misliti je potrebno tudi na prihodnost, je povedal umetniški vodja festivala Moni Ovadila. Festival na temo Graditi čas bo gostil tudi tri slovenske produkcije. Predsednik Mittelfesta Furio Honsell je dejal, da Mittelfest s svojim programom že vsa leta nagovarja evropske umetnike in prav takšno občinstvo, tako je tudi letos. Omeniti velja le enega največjih plesalcev na svetu Mihaila Barišnikova, ki bo nastopil v baletu "Three duets" v produkciji Barišnikov art centra in v koreografiji Matsa Eka, koncerta makedonske pevke Esme Redžepove in Kvarteta Borodin in predstavo Bauman (Zygmunt) circus Paola Gorgia.

Na prvi pogled dogodki niso nujno povezani z motom Graditi čas, toda po besedah umetniškega vodje vse pove že festivalski plakat: opica, ki v roki drži mobitel spominja na Kubrickovo filmsko mojstrovino 2001: Odsiseja v vesolju oziroma opominja na odkritje uporabne vrednosti predmetov in na pogled v prihodnost.

18-urni gledališki maraton Ekipa, ki je predstavila festival, je opomnila na 18-urni gledališki maraton o junakih Shakespearovega Hamleta z naslovom Ne biti - projekt "Hamlet's portraits" neapeljskega režiserja Antonia Latelle. Predstava, ki temelji na vpogledu v Hamletovo osebnost na podlagi enajstih postaj, je koprodukcija "Teatro Stabile dell Umbria" in festivala delle Coliline Torinesi.

In še slovenski gostje: rekonstrukcija Janeza Janše Pupilija papa Pupilo, pa Pupilčki v produkciji zavoda Maska in zadnja predstava Tomaža Pandurja Kaligula, ki je nastala v produkciji Pandur Theatres, gledališča Gavella in s pomočjo številnih drugih koproducentov.

Obiskovalci Mittelfesta si bodo lahko ogledali tudi italijansko-slovensko koprodukcijo Hči vetra, ki je v režiji Janusza Kice in z igralci SSG Trst ter drugimi gosti nastala po besedilu slavnega esejista in pisatelja Hansa Magnusa Enzensbergerja. Ustvarjalci v koprodukcijski predstavi odkrivajo mit babilonske kraljice Semiramide.

Ne spreglejte