Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
17. 10. 2008,
12.00

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 17. 10. 2008, 12.00

9 let, 2 meseca

Na Frankfurtskem knjižnem sejmu Savianu nagrada za Gomoro

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Na Frankfurtskem knjižnem sejmu bodo podelili nagrado za najboljšo priredbo knjige v scenarij. Nagrado bo prejel italijanski novinar in pisatelj Roberto Saviano, avtor mednarodne uspešnice Gomora.

Saviano je sodeloval pri pisanju scenarija za film, ki ga je režiral Matteo Garrone. Vrednost nagrade je 10.000 evrov. Saviano (29 v Gomori razkriva ozadje camorre, mafije, ki deluje v Neaplju in njegovem zaledju. Gomora je v izvirniku izšla pred dvema letoma, od takrat je bila prevedena v več kot 30 jezikov, pred dnevi pa je izšla tudi v slovenščini. Prav mednarodni uspeh knjige je zmotil camorriste, ki so na Saviana naslovili številne smrtne grožnje.

Pisatelja zato od oktobra 2006 nenehno spremljajo osebni stražarji. Po zadnjih grožnjah camorre, ki je objavila, da bo Saviana spravila pod rušo še do božiča, je pisatelj napovedal, da bo za nedoločen čas zapustil Italijo.

Film Gomora, pri katerem je Saviano sodeloval kot koscenarist, je na zadnjem filmskem festivalu v Cannesu prejel grand prix.

Ne spreglejte