Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Torek,
22. 4. 2008,
14.18

Osveženo pred

7 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 22. 4. 2008, 14.18

7 let, 7 mesecev

Digitalna knjižnica - orodje za hitrejše iskanje gradiva

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Univerza v Ljubljani je vzpostavila portal Digitalna knjižnica Univerze v Ljubljani (DiKUL), ki omogoča dostop do vseh elektronskih informacijskih virov, ki so na razpolago univerzi.

Član delovne skupine univerze za upravljanje DiKUL Miro Pušnik je na predstavitvi danes dejal, da je portal "orodje za uporabo celotnega knjižničnega sistema". Na uradni predstavitvi DiKUL (http://dikul.uni-lj.si) je prorektor Univerze v Ljubljani za razvojno in raziskovalno delo dr. Peter Maček povedal, da je "ta pridobitev izjemnega pomena za študente in zaposlene ter sodi v nabor prizadevanj za doseganje sodobnega podpornega informacijskega okolja za študij in delo na Univerzi v Ljubljani". Dostop tudi do digitaliziranih del univerze Digitalna knjižnica omogoča hitro preiskovanje do 20 virov hkrati. Poleg informacij o določenih knjigah, revijah, posamičnih člankih in drugih prispevkih so preko digitalne knjižnice dostopna tudi izvorno digitalna ali digitalizirana dela univerze. Uporabnik ima možnost oblikovanja lastnega profila in do obveščanja po RSS protokolu, preko bloga pa se lahko redno seznanja z novostmi, je na predstavitvi opisal Pušnik.

Spletna stran prevedena v angleščino

Osnovno pregledovanje spletnih virov je dostopno vsakomur, za brskanje po vseh spletnih virih ter dostop do celotnih besedil pa se mora uporabnik prijaviti v sistem. Študentje se za iskanje po digitalni knjižnici prijavijo preko tiste univerzitetne knjižnice, v katero so včlanjeni. Portal je namenjen študentom in pedagoškim delavcem, pa tudi raziskovalcem na inštitutih in drugim uporabnikom, ki jih zanima literatura z določenega področja. Spletna stran digitalne knjižnice je prevedena v angleščino, je še dejal Pušnik.

Skupna vrednost vključenih elektronskih informacijskih virov presega 1,5 milijonov evrov, so sporočili z univerze. Viri so financirani iz skupnih sredstev Univerze v Ljubljani ali iz sredstev posameznih članic.

Ne spreglejte