Torek, 13. 10. 2009, 12.26
8 let, 7 mesecev
Pregled dela Jelke Reichman v zbirki Čudežni vrt
Podoba, ki krasi naslovnico knjige Čudežni vrt, je po besedah sourednika knjige Pavleta Učakarja "močno simbolna". Zdi se, da sence in svetlobe na ilustraciji govore o ustvarjalnem polju, v katerem deluje Reichmanova, ki je polno kontrastov in čudežnih kotičkov, v katerih se dogajajo nenavadne stvari, je dejal in dodal, da iz dela veje močna energija.
Lila Prap: Dinozavri
Po desetletju, odkar so pri Mladinski knjigi izdali prvo knjigo ilustratorke Lile Prap (Lilijane Praprotnik Zupančič), se na knjižnih policah pojavlja njeno najnovejše delo z naslovom Dinozavri. Po besedah Ilca so Dinozavri sicer neminljiva tema, ki so se je lotili že številni avtorji, a Prapova se je ponovno izkazala kot avtorica, ki stvari prikaže iz drugačne perspektive, kot so je bralci vajeni.
Prapova je povedala, da so po zadnjih izsledkih ptiči edini še živeči potomci dinozavrov. Zgodbo tako pripovedujejo njihove potomke kokoši. Ena od njih najde knjigo o dinozavrih in nato pozove še ostale člane kokošje družine, da se podajo na raziskovanje življenja svojih prednikov. Zato, da tudi zgodovinska dejstva v slikanici držijo, je poskrbela paleontologinja Irena Debeljak.
Feri Lainšček: Mišek Miško in Belamiška
Feri Lainšček se kot avtor zgodb za mlajše bralce vrača s slikanico Mišek Miško in Belamiška, ki jo je ilustrirala Maša Kozjek. Gre za klasično pravljico s klasičnim koncem, ki jo je Ilc razglasil kar za najlepšo ljubezensko zgodbo leta. Gre za knjigo o ljubezni in drugačnosti, kljub temu, da se avtor tega ni zavedal, pa tudi v njej ni zaobšel svoje večne teme - Prekmurja.
Po slikanici se bosta Lainšček in Kozjekova lotila še enega projekta. Pod okriljem Mladinske knjige bo namreč kmalu izšla tudi zbirka pesmic, ki izhajajo iz zgodbe o Mišku in Belamiški.