Na policah založb Učila International, DMKP Sinji krog, Študentske založbe ter Mladinske knjige so se znašle tri nove knjižne izdaje.
Kešpička - roman Marjance Scheicher o najtežjem poklicu na svetu
Gre za roman, v katerem se Scheicherjeva loteva lepih, zgovornih, simpatičnih, privlačnih, svetlolasih deklet, ki so si nekoč želele postati slavne, a jim to ni uspelo in so svoje talente sklenile uporabiti pri lovu na moške. Ne moške kar na splošno, pač pa moške srednjih let, ki jih še lahko zadovoljijo in imajo obenem dovolj pod palcem, da jih lahko poplačajo. A takšni moški so, sploh med Slovenci, redki, zato glavna junakinja pride do spoznanja, da se navsezadnje lahko odloči tudi za ženske.
Pisma po katerih bodo sestre spoznale brate - knjižica pesmi Laure Solomon v katerih sobiva žensko in moško sestrsko in bratsko
Ob pesmih Laure Salomon se zlahka poraja razmišljanje o tem, ali je človek, ki ni muhast, sploh lahko pesnik, pravi Maruša Vidic v spremni besedi. Po njenem prepričanju se pesnica zgladi čisto do antipolov in v tem milorečju nato bivajo njeno žensko in moško, sestrsko in bratsko. V pesmih raziskuje svoja čutna nesorazmerja in se "z besedami zasaja v eksistenčne raze tam, kjer najbolj bolijo" in čez njih nanaša tanke plasti senzibilnosti. Pesmim rada dopušča, da misijo zase, ničesar ne želi dokazovati.
Pasjeglavec - pripoved Mortena Ramslanda o treh generacijah družine Eriksson
Roman Pasjeglavec je groteskna, šaljiva, resna in humorna zgodba, ki zajema tri generacije "divje" družine Eriksson. Začenja jo ded Askild, ki poseduje navdih kubista, steklenico alkohola in dvomljiv sloves vojnega junaka. Poleg njega je v dobrem in slabem babica Bjork, za njima pa preostali člani družine. Njihova življenja in otroštva so težavna: oče proda sinovo zbirko kovancev, da bi si kupil pijačo; mati svojemu sinu skriva pisma nekega dekleta; brat snema sestro, ki se v mečka s fantom, in razkazuje posnetke ... Kljub temu pa so Erikssoni topla in povezana skupnost.