Sreda, 26. 5. 2010, 10.37
9 let, 5 mesecev
Scorsese si želi De Nira in Pacina

Življenje Franka Sinatre je bilo vse prej kot običajno. Zato ne preseneča, da se tudi filmska različica zgodbe o "lepih modrih očeh" spreminja v nekakšno sago. Oskarjevec Scorsese je priznal, da se je precej namučil, da je Sinatrovo življenje prelil v primeren scenarij. Zaenkrat se je odločil samo to, da bo Sinatro v starejših letih igral Al Pacino. Za vlogo Deana Martina, njegovega soigralca v igralski skupini iz 60. let The Rat Pack, si je zamislil Roberta De Nira.
Režiser je za indijski časnik The Hindu povedal, da se mora še odločiti, kdo bo "oživel" Franka Sinatro. Med pisanjem scenarija, ki ga je predelovala še marca, se je odločil, da bo osvetlil samo določena obdobja Frankovega življenja. Takrat se je tudi domislil, da bi ga lahko igralo več igralcev.
Leonardo DiCaprio kot Sinatra?
"Nikakor ni mogoče predstaviti vse Sinatrove velike hite, to je nemogoče. Zato je bolje vzeti štiri igralce in ga prikazati kot mladega, starejšega, v srednjih letih in starega. Skozi glasbo premešaš obdobja naprej in nazaj," je pojasnil Scorsese.
Časnik The New York Post je že avgusta lani poročal o pripravah na to biografsko dramo. Poročal je tudi o domnevnem sporu med Scorsesejem in Sintarovo hčerko, ki je pod projektom podpisana kot izvršna producentka. Tina Sinatra naj bi po pisanju časnika rada videla, da je drama spolirana različica njegovega življenja in da bi v glavni vlogi nastopil George Clooney. Po drugi strani pa se Scorsese nagiba bolj k svojemu stalnemu favoritu – Leonardu DiCapriu.
Sinatra navdih za Botra
"Marty bi rad predstavil tudi nasilno, s spolnostjo in pijančevanjem nabito plat njegovega življenja, Tina pa si želi, da bi bila središče filma glasba," je The New York Timesu povedal režiserjev znanec.
Tudi Sinatrove domnevne mafijske povezave bi bile v središču drame. FBI ga je namreč zaradi domnevnih povezav z mafijskimi osebami, kot so Carlo Gambino, Sam Giancana in Lucky Luciano, pa tudi zaradi njegovega prijateljstva z Johnom F. Kennedyjem, nadziral skoraj pet desetletij.
Mnogi sumijo, da je bil Sinatra, ki je umrl leta 1998, navdih za junaka Johnnyja Fontanea (igral ga je Al Martin) v Botru Francisa Forda Coppole.