Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Jaka Lopatič

Četrtek,
30. 10. 2014,
14.39

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 30. 10. 2014, 14.39

9 let, 2 meseca

V ženskem skakalnem taboru se bojijo morebitnega dodatnega ukrepa

Jaka Lopatič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Glavni trener ženske skakalne reprezentance Stane Baloh je zadovoljen z voljo in vnemo, ki jo imajo slovenska dekleta, skrbi pa ga kleščenje proračuna, saj ne bi rad zmanjšal količine programa.

Slovenske skakalke se mudijo na pripravah v Planici, kjer vadi tudi povratnica po operaciji kolena Ema Klinec. Treninge na plastiki bodo v ženskem taboru končali prihodnji teden v Kranju, nato pa bodo čakali na prvi sneg. V skrajnem primeru bodo šli na preizkus ledene smučine v Oberstdorf, Hinzebach ali Ramsauu, vendar vsi upajo, da bo skakalnica v Planici do 15. novembra že zasnežena.

"Naše tekme se začnejo šele 5. decembra, zato ne gremo že zdaj na ledeno smučino. Malce moramo tudi varčevati s sredstvi. Na žalost imamo le eno tekmo na začetku svetovnega pokala v Lillehammerju. Tekme mešanih ekip sploh ni," je uvodoma dejal Stane Baloh, ki je na čelu skakalne reprezentance nadomestil Jožeta Berčiča.

V poletnem obdobju so imela dekleta le dve preizkušnji grand prixa, na njih pa sta se dobro odrezali Maja Vtič (3. in 6. mesto) in Eva Logar (4. in 6.). Z ravnjo skakanja je zadovoljen tudi prvi mož stroke: "Konkurenca je bila precej solidna. Rekli smo, da gremo preverit, kje smo. Malce sem bil presenečen, a zelo zadovoljen, ker sta bili obe zelo zraven. Preostale niso daleč. Sem optimist."

Z rekonvalescentko Emo Klinec postopoma

Naša nadarjena skakalka Ema Klinec se je na skakalnici spet preizkusila pred mesecem dni, a pri njej ne bodo prehitevali dogodkov, poudarja Baloh: "Odločili smo se, da bomo šli postopoma, brez pritiskov. Sodelujemo s klubskim trenerjem. Kar dobro funkcionira. Če bo pripravljena, se bo kmalu priključila. Pri njej bodo glavne tekme ob začetku naslednjega leta, ko bo Eyof, svetovno mladinsko in svetovno člansko. Sproti se bomo odločili, kam jo bomo poslali."

Slovenska ženska reprezentanca ima za prvo tekmo svetovnega pokala kvoto šestih skakalk, ni pa še povsem jasno, ali bo na Norveškem tako številčna tudi naša izbrana vrsta. V ženski reprezentanci namreč gledajo na vsak evro. Organizator v Lillehammerju jim bo kril stroške nastanitve za štiri tekmovalke ter dva trenerja, kar pomeni, da bodo morali za dve dekleti plačati sami. Že letalske karte bodo stale reprezentanco okoli 4000 evrov in če k temu dodamo nastanitev v višini od 600 do 800 evrov, se hitro približamo številki 5000, kar pa je za majhno finančno malho velik zalogaj.

Zaradi manjšega proračuna ne bodo nastopile na tekmah celinskega pokala

Prav zaradi zategovanja pasu v tej sezoni dekleta ne bodo nastopila na tekmah celinskega pokala, ki so po večini v Skandinaviji.

"Proračun smo enkrat v tej sezoni že znižali. Zdaj čakamo na nadaljnja obvestila. Bili smo obveščeni, da moramo varčevati, koliko se le da. Poskušamo čim manj oklestiti program. Je pa res, da malce skrajšujemo priprave in jih nadomestimo z dnevnimi treningi. Imamo srečo s Planico, Kranjem in Beljakom. Julija smo proračun, ki je bil postavljen spomladi, že oklestili za 15 odstotkov, zdaj pa čakamo, ali bomo morali zategniti še za dodatnih 15 odstotkov. Varčni smo, da ne zapravljamo brez potrebe. Če bo sprejet dodaten ukrep, bi nas pošteno udarili. Težave bi imeli zlasti pri letalskih kartah," izpostavlja Baloh. Medtem pa bodo mlajša dekleta nastopala na tekmah alpskega pokala. Baloh pravi, da ustvarjajo bazo za naprej, mladim skakalkam pa morajo na pomoč priskočiti tudi klubi in starši: "Prav je, da jim pokrijemo stroške trenerja in prevoz, medtem ko si morajo nastanitev plačati same – klubi ali starši. Več, na žalost, ne moremo. Smo pa letos organizirali dva kampa, ki sta bila uspešna. Prejšnji teden je bil zadnji in smo imeli okoli 20 tekmovalk, starih med 13 in 16 leti. Tudi klubi so zadovoljni s takšnim načinom dela. Primož Peterka je vodja tega, jaz pa mu skupaj s klubskimi trenerji pomagam. Morda bomo naredili pozimi še enega, ker so uspešni."

Ne spreglejte