Tim-Kevin Ravnjak deskanje

Sobota, 3. 12. 2016, 17.32

Tim-Kevin Ravnjak in Urška Pribošič brez finala v Nemčiji

Tim-Kevin Ravnjak | Foto Peter Kastelic

Nemški Mönchengladbach je gostil tretjo letošnjo tekmo svetovnega pokala v skokih za deskarje in deskarke prostega sloga. Na preizkušnjah je imela Slovenija dva predstavnika in sicer Tima-Kevina Ravnjaka in Urško Pribošič. Velenjčan je zasedel 28. mesto, Pribošičeva pa 16. mesto.

Ravnjak je startal v prvi kvalifikacijski skupini. V svojem prvem letošnjem nastopu po povratku po poškodbi je za oba skoka prejel isto sodniško oceno, 66,75, ki ga je na koncu popeljala na 28. mesto. Pribošičeva, ki je tako v Milanu, kot v Alpensii zasedla 19. mesto, je danes prišla še do boljše uvrstitve. Ocena 36,75 jo je namreč uvrstila na 16. mesto.

V moškem velikem finalu je bil najboljši Finec Roope Tonteri, na stopničkah pa sta se mu pridružila Švicar Jonas Boesiger in Billy Morgan iz Velike Britanije. V ženski konkurenci je slavila Avstrijka Anna Gasser, Katie Ormerod iz Velike Britanije je bila druga, Japonka Miyabi Onitsuka pa tretja.