Ema Klinec Ema Klinec Nika Prevc Nika Prevc Katra Komar Nika Križnar Nika Križnar Urša Bogataj Urša Bogataj

Sobota, 3. 12. 2022, 17.56

Smučarski skoki, Lillehammer (Ž)

Niki Prevc se napad na stopničke ni izšel, a lep ekipni uspeh Slovenk

Nika Prevc | Nika Prevc je po prvi seriji zasedala drugo mesto, na koncu pa je osvojila sedmo mesto. | Foto Guliverimage

Nemka Katharina Althaus je zmagovalka tekme na srednji skakalnici v Lillehammerju. Nemka je vodila že v prvi seriji, v drugo pa je le še potrdila prevlado. Najboljša Slovenka je bila na petem mestu Urša Bogataj (238 točk), Nika Prevc, ki je bila po prvi seriji celo druga, je na koncu osvojila sedmo mesto (236,6), mesto za njo pa je preizkušnjo končala Nika Križnar (235,1). Do točk je z 21. mestom prišla še Ema Klinec (205,5).

Slovenskim skakalkam je v Lillehammerju uspel lep ekipni uspeh, saj so se kar tri zvrstile znotraj najboljše osmerice. Prve stopničke v svetovnem pokalu so se po prvi seriji obetale komaj 17-letni Niki Prevc, ki je s skokom dolgim 97,5 metra zasedala drugo mesto, v drugo pa je pristala pri 88 metrih, kar je na koncu zadostovalo za sedmo mesto (236,6 točke). "Danes sem prvič imela zelo dobro izhodišče po prvi seriji. Škoda za drugi skok, sem pa zelo vesela, da vem, da znam pokazati dobre skoke. Hkrati sem ponovila najboljšo uvrstitev v karieri in tega sem zelo vesela," je po sedmem mestu dejala 17-letna skakalka.

Najboljša Slovenka je bila na koncu Urša Bogataj, ki je v finalu pridobila štiri mesta, preizkušnjo pa je končala na petem mestu (238). Bogatajeva je imela v odličnih pogojih v prvi seriji težave pri doskoku, a je v drugi popravila vtis in z devetega mesta napredovala na peto. "Z današnjo tekmo sem zadovoljna, s skoki prav tako. Škoda doskoka. Glede na trenutno stanje je bilo danes to super. S tem moram biti zelo zadovoljna. Stanje je bilo prej slabše," je po tekmi dejala Bogatajeva.

Osma je bila Nika Križnar (235,1), Ema Klinec pa 21. (205,5). "Nisem še čisto tam, kjer si najbolj sama želim, a zdi se mi, da sem glede na včerajšnji trening in kvalifikacijski skok naredila velik napredek. Vem pa, da zmorem še več, in upam, da to pokažem že jutri na veliki skakalnici, ki mi leži malenkost bolj," je odločno napovedala Križnarjeva.

Urša Bogataj je bila s petim mestom najboljša Slovenka. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Urša Bogataj je bila s petim mestom najboljša Slovenka. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Dober ekipni uspeh je razveselil tudi trenerja Zorana Zupančiča. "Tri tekmovalke v deseterici. Malenkost smo že tipali stopničke. Vseeno pa žal še malenkost neizkušeni, najmlajši Niki Prevc ni uspel ta preboj na stopničke, a vseeno danes sedmo mesto. Peto mesto Urše Bogataj in osmo mesto Nike Križnar je super ekipni izplen," je povedal Zupančič.

Brez finalnega nastopa je ostala le Katra Komar, ki je osvojila 38. mesto (79,5 m; 84,6). Že v kvalifikacijah je s 43. mestom obstala Maja Vtič.

Zmaga v Nemčijo

Zanesljive zmage se je na koncu veselila Nemka Katharina Althaus (260,1 točke), ki je vodila že po prvi seriji. Na drugo mesto je s tretjega po prvi seriji skočila Avstrijka Eva Pinkelnig (250,2), ki je na prav vseh tekmah do zdaj v sezoni stala na stopničkah za zmagovalke. Tretje mesto je osvojila njena rojakinja Marita Kramer (242,3), ki je v finalu pridobila tri mesta.

V nedeljo bo ob 16.30 na sporedu še preizkušnja na veliki skakalnici.