Jaka Lopatič

1. 2. 2017,
21.30

Thermometer Blue Green 3,68

Ema Klinec Ema Klinec Nika Križnar Nika Križnar svetovno prvenstvo zlata medalja

Sreda, 1. 2. 2017, 21.30

Mladinsko svetovno prvenstvo v skokih, posamična tekma za dekleta

Slovenski skoki z novo srebrno in bronasto medaljo

Slovenski skakalki Ema Klinec in Nika Križnar sta na mladinskem svetovnem prvenstvu v ameriškem Park Cityju osvojili srebrno in bronasto medaljo. Emi je po prvi seriji kazalo še nekoliko bolje, saj je bila vodilna in se je spogledovala celo z zlatim odličjem. Fantje ostali tik za stopničkami.

Tako 18-letna Ema Klinec kakor tudi dve leti mlajša Nika Križnar sta že na vseh treningih kazali skoke, ki so napovedovali slovensko medaljo na mladinskem svetovnem prvenstvu v Park Cityju v Ameriki.

Ema, ki je v svetovnem pokalu na osmem mestu, je bila po prvi seriji na prvem mestu in se ji je nasmihala zlata medalja. Pred Italijanko Manuelo Malsiner je imela 1,5 točke naskoka, Križnarjeva pa je na tretjem zaostajala 6,8 točke.

Nika je v drugo skočila kar 95,5 metra in vrgla tekmicam rokavico. A je Italijanki uspel prav tako dober skok in je zadržala prednost, ki je sicer skopnela na 1,9 točke.

Nika Križnar in Ema Klinec se lahko pohvalita z medaljo z mladinskega svetovnega prvenstva. | Foto: Grega Valančič/Sportida Nika Križnar in Ema Klinec se lahko pohvalita z medaljo z mladinskega svetovnega prvenstva. Foto: Grega Valančič/Sportida

Na vrhu je bila le še Ema, ki pa s skokom, dolgim 93 metrov, ni mogla priti do zlate medalje. Za pičlo desetinko točke je prehitela rojakinjo, tako da ima Slovenija na mladinskih svetovnih prvenstvih novo srebrno in bronasto medaljo.

Jerneja Brecl je bila 25., Katra Komar pa mesto nižje.

Naslov mladinskega svetovnega prvaka med fanti je osvojil Čeh Viktor Polašek. Za 2,6 točke je zaostal Italijan Alex Insam, ki je v finalu zadržal srebrno medaljo, na tretje mesto pa je s četrtega skočil Nemec Constantin Schmid. Boj za bron je v finalu izgubil Bor Pavlovčič, ki je po tretji oceni prve serije v finalu izgubil eno mesto in z zaostankom 0,8 točke osvojil nehvaležno četrto mesto.

Z osmega mesta je na šesto v finalu napredoval Žiga Jelar, osmi je bil Tilen Bartol. Zaradi neustreznega dresa je bil diskvalificiran Rok Tarman

Rezultati posamične tekme na mladinskem SP (ž)