Tit Štante deskanje prostega sloga snežni park Naj Mekinc

Petek, 31. 1. 2020, 11.45

Deskanje prostega sloga, Mammoth Mountain

Slovenski najstnik v Kaliforniji obstal v kvalifikacijah

Naj Mekinc | Naj Mekinc je v kvalifikacijah v ZDA zasedel 34. mesto. | Foto Ana Kovač

Naj Mekinc je v kvalifikacijah v ZDA zasedel 34. mesto.

V četrtek zvečer po slovenskem času so v ameriškem Mammoth Mountainu potekale kvalifikacije tretje tekme za svetovni pokal deskarjev na snegu v snežnem parku v tej sezoni. V Kaliforniji je izmed slovenskih deskarjev nastopil le Naj Mekinc, ki pa se mu ni uspelo prebiti v sobotni finale, saj je osvojil 34. mesto.

Osemnajstletni Naj Mekinc je v kalifornijskem zimskošportnem središču Mammoth Mountain, ki leži na nadmorski višini krepko nad 2500 metri, v prvi kvalifikacijski skupini zasedel 18. mesto, kar je zadostovalo za skupno 34. mesto, so sporočili iz Smučarske zveze Slovenije.

V sobotno finale tretje letošnje tekme deskarjev v snežnem parku za svetovni pokal se je uvrstilo šestnajst najboljših, po osem iz vsak skupine. Najboljšo oceno dneva, med sodniki je tudi Slovenec Iztok Šumatić, je prejel Američan Dusty Henricksen, ki je nedavno zmagal tudi na mladinskih olimpijskih igrah v Švici.

Med dekleti, kjer Urška Pribošič ni nastopila, je bila v kvalifikacijah najboljša domačinka Jamie Anderson.

Štante se vrača

Tit Štante bi lahko prihodnji mesec že nastopil v Kanadi. | Foto: Sportida Tit Štante bi lahko prihodnji mesec že nastopil v Kanadi. Foto: Sportida Finale bo v soboto, že danes zvečer po slovenskem času pa bo na sporedu finale v snežnem žlebu, kjer pa Slovenci nismo imeli predstavnika, saj Tit Štante po poškodbi roke še ni nared za največje napore.

Bi pa lahko Štante bil pripravljen za naslednjo preizkušnjo v sredini prihodnjega meseca, ko deskarje prostega sloga med 13. in 16. februarjem v Calgaryju čakata tekmi svetovnega pokala v snežnem parku in snežnem žlebu.