Petek, 1. 12. 2017, 19.45

Östersund, šprint, ženske

Prvenec simpatične Nemke, Slovenki praznih rok

Denise Herrmann | Foto Reuters

Nemška biatlonka Denise Herrmann je slavila na ženskem šprintu za svetovni pokal, s čimer si je nekdanja smučarska tekačica priborila prvo zmago v karieri. Za 15,2 sekunde je zaostala Francozinja Justine Braisaz, varovanka slovenskega trenerja Uroša Velepca Ukrajinka Julija Džima na tretjem mestu pa za 19,6 sekunde.

Osemindvajsetletna Nemka, ki šele drugo sezono nastopa v biatlonu, je tokrat pokazala izredno tekaško formo, saj je morala po drugem strelskem postanku enkrat v kazenski krog, v zadnjih 2,5 kilometra v smučini pa je tekmice, Braisazova in Džima sta zadeli vseh 10 tarč, premagala za 20 sekund in več ter se v olimpijski zimi veselila nekoliko presenetljive zmage.

Slovenki sta bili s po eno strelsko napako prepričljivi predvsem v strelskem delu, v smučini pa nista enakovredni najboljšim. Točke so bile vnovič nedosegljive.

Anja Eržen je na 47. mestu za točkami zaostala 11 sekund, mlada 20-letna Urška Poje pa je bila 57., s čimer sta se obe prebili vsaj na nedeljsko zasledovanje.

V Östersundu bo v soboto ob 14.45 na sporedu še moški šprint.

Izidi šprinta: ženske, 7,5 km:

1. Denise Herrmann (Nem)    19:54,8/1