11.42

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 2. 12. 2012, 11.42

Mini turneja Bjorgnovi, Jezerškova na koncu 32.

Zadnji dan mini turneje smučarskih tekačic v Kuusamu se je končalo z zmagoslavjem Norvežanke Marit Bjorgen, ki je v času 31:19,4 prva pritekla v cilj 10 kilometrske zasledovalne tekme.

Za njo sta pritekli v cilj Poljakinja Justyna Kowalczyk(+1:21,4 ) in mlada Norvežanka Heidi Weng (+1:23,9). Barbara Jezeršek je zasedla 32.mesto (+4:26,4), Alenka Čebašek pa 63. mesto (+6:39,8).

Jezerškova je tekmo začela s 26. štartnega mesta, Alenka pa iz 37. Sicer se je zasledovalnemu teku odpovedalo 14 deklet in 14 fantov, tudi Fabjanova in Višnarjeva. "V soboto sem resnično dala vse od sebe, kar se je poznalo na tokratnitekmi, sicer pa sem tekla konstantno celotno dolžino proge. Smuči so bile odlične do 3. kroga, ko je začelo snežiti, potem sem izgubila kontakt z trideseterico," je ocenila svoj nastop Jezerškova.

"Zelo sem zadovoljna s sobotnim tekom, današnji pa je pokazal, da bom morala še veliko narediti v klasični tehniki," je po povedala Čebaškova, ki je v soboto osvojila prva točke svetovnega pokala na razdalji.

Pri moških je ciljni finiš 15 kilometrske zasledovalne preizkušnje v klasični tehnike rutinirano dobil Norvežan Petter Northug. Drugo in tretje mesto je pripadalo Rusoma Maximu Vylegzhanin (+1,4) in Alekseyu Poltoraninu (+3,4). Karavana se seli v Kanado, kjer bo prihodnji konec tedna Quebec gostil šprinterske preizkušnje, ter šprinte štafet.