• Messenger

Dahlmeierjevi zadnja tekma sezone, Gregorinova 15., Domračevi skupni seštevek

4

termometer

S tekmo s skupinskim štartom za biatlonke se je v ruskem Hanti Mansisku končala sezona svetovnega pokala 2014/15. Zadnjo posamično zmago je dosegla Nemka Laura Dahlmeier. Teja Gregorin je bila 15.

Dahlmeierjeva je brez zgrešenega strela ugnala Čehinjo Gabrielo Soukalovo za sedem sekund. Edina slovenska predstavnica Teja Gregorin je končala na 15. mestu (+ 1:59,5/3). Francozinja Marie Dorin Habert, ki je zgrešila dvakrat, je bila tretja (+ 19,9).

Skupne zmage v svetovnem pokalu se je prvič v karieri razveselila Belorusinja Darja Domračeva, ki je bila danes četrta.

"Izgleda, da res prihajam k sebi, saj se je na koncu še kar nekako izšlo. Na prvem streljanju stoje sem sicer po nepotrebnem čakala in dva strela sta šla mimo tarč, za zadnji strelski postanek pa sem se zbrala in naredila 'ničlo'. Zadnji krog sem zmogla slediti Italijanski Wiererejevi in jo v zaključku tudi prehiteti. Že v zasledovanju sem se čutila močnejšo, skupinski štart pa je bil sploh uspešen, glede na bolezen v zadnjem obdobju. Generalno sem z nastopi v Rusiji zadovoljna, seveda pa so bili cilji pred sezono višji. 22. mesto v skupnem seštevku je zadovoljivo, saj se mi je sezona začela podirati že decembra. Čaka me še svetovno vojaško prvenstvo na Švedskem in s tem bom tudi sklenila sezono," je iz Rusije sporočila Teja Gregorin.