Thermometer Blue 0,30

tenis

Sreda, 4. 5. 2016, 22.02

Pred tremi leti so Đokovića sprovocirali, danes so mu ploskali

Na teniškem turnirju serije masters v Madridu se nadaljujejo teniški dvoboji. Svoje delo je že opravil Novak Đoković, ki je v svojem uvodnem nastopu premagal Borno Čorića.

Prvi igralec sveta Novak Đoković je mladega hrvaškega upa odpravil po dveh nizih. Dvoboj je trajal natanko eno uro in dvajset minut. V prvem nizu je Beograjčanu uspel "break" v četrti igri, tako da je povedel z izidom 3:1. V osmi igri je Nole ponovil vajo in prvi niz zasluženo dobil s 6:2.

Drugi niz je bil nekoliko bolj izenačen. Borna Čorić je imel v sedmi igri celo žogico za odvzem servisa, a se je Đoković izvlekel iz težkega položaja. Na koncu je bila odločilna deseta igra. Đoković, ki na turnirjih serije masters lovi 29. zmago, je Hrvatu odvzel servis in drugi niz dobil s 6:4.

To je za Đokovića po letu 2013 prvi nastop v Madridu. Tistega leta, ko ga je v prvem krogu izločil Grigor Dimitrov, se je zapletel v spor s španskimi navijači in jim povedal nekaj krepkih. Tokrat so ga pozdravili z aplavzom.

Zmagovalec Madrida iz leta 2011 se bo  v naslednjem krogu pomeril s Špancem Robertom Bautisto Agutom.