1 leto, 1 mesec

Nastja Kolar

Petek, 29. 5. 2015, 20.50

Kolarjeva zmagala na največjem ženskem teniškem turnirju v Sloveniji

Nastja Kolar je z Gruzijko Jekaterino Gorgodze v igri dvojic zmagala na Infond Open 2015, največjem ženskem teniškem turnirju v Sloveniji.

Na Infond Open 2015, največjem ženskem teniškem turnirju v Sloveniji so dekleta danes odigrale vse četrtfinalne dvoboje, na žalost brez slovenskih predstavnic. Zato pa je v igri dvojic Nastja Kolar z Gruzijko Jekaterino Gorgodze osvojila prvo mesto.

V prvi sobotni polfinale, ki se bo začel ob 10. uri, sta se uvrstili Doroteja Erić, 25-letna Srbkinja in Grkinja Maria Sakkari. 19-letna Grkinja, ki je 4. nosilka turnirja, je na papirja izrazita favoritinja, saj se je Doroteja Erić v polfinale prebila iz kvalifikacij, v prvem krogu glavnega turnirja pa je izločila tudi Nastjo Kolar.

V drugem polfinalu si bosta nasproti stali Švedinja Rebecca Peterson, ki ima prav tako 19 let in tretja nosilka turnirja ter Hrvatica Ema Mikulčić. Tudi to srečanje ima izrazito favoritinjo, Švedinja je z igro in pristopom najavila kandidaturo za osvojitev turnirja.

Zadnje dejanje današnjega programa je bil finale dvojic, kjer je svojo predstavnico imela tudi Slovenija. Nastji Kolar, ki je igrala z Gruzijko Ekaterino Gorgodze, je uspelo popraviti vtis iz igre posameznic in se vpisati med zmagovalke turnirja. Slovensko-gruzijska dvojica je v finalu premagala Čehinji Petro Krejsovo in Katerino Vankovo s 6:2 in 6:4.