15.05

8 let, 5 mesecev

Sobota, 14. 9. 2013, 15.05

Bojani Jovanovski turnir v Taškentu

Bojana Jovanovski je zmagovalka teniškega turnirja serije WTA z nagradnim skladom 235.000 ameriških dolarjev v uzbekistanskem Taškentu.

Srbska teniška igralka, ki je bila na turnirju prva nosilka, je v današnjem finalu v treh nizih s 4:6, 7:5, 7:6 (3) premagala Belorusinjo Olgo Govorcovo.

Petindvajsetletna Belorusinja Govorcova, ki na svetovni jakostni lestvici WTA zaseda 113. mesto, je v polfinalu v dveh nizih, s 6:2, 7:5, ugnala 27-letno Luksemburžanko Mandy Minella (132. igralka na lestvici WTA), Jovanovska, 58. igralka sveta, pa je bila v dveh nizih, s 6:2, 6:2, boljša od vrstnice Španke Marie Terese Torro, sicer 86. igralke sveta.

Favoritinja v finalu je bila 21-letna srbska tenisačica, ki je v Taškentu vpisala še drugo turnirsko zmago na turnirjih serije WTA, potem ko je lani osvojila turnir v azerbajdžanskem Bakuju.