22.40

Andreja Klepač

Sobota, 23. 8. 2014, 22.40

Andreja Klepač zmagala na turnirju z nagradnim skladom 710.000 dolarjev

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je v paru s Španko Silvio Soler-Espinosa zmagala na turnirju WTA v New Havnu z nagradnim skladom 710.000 dolarjev.

Osemindvajsetletna Koprčanka je osvojila še tretji turnir WTA v dvojicah.

Za še tretji karierni naslov je Klepačeva skupaj s špansko partnerko v finalu premagala novozelandsko-špansko kombinacijo Marina Eraković in Arantxa Parra Santonja z izidom 7:5, 4:6, 10:7. Dvoboj je trajal eno uro in 35 minut.

Klepačeva se je s špansko partnerico, s katero je zaigrala drugič, v finalu za naslov morala kar precej potruditi. Že v prvem nizu sta tekmici vodili že s 5:3, a sta se pobrali in osvojili štiri igre zaporedoma. Drugi niz sta osvojili tekmici, o zmagovalkah dvoboja pa je nato odločal tie-break.

Na poti do naslova je slovensko-španska naveza v prvem krogu izločila drugi nosilki, Slovenko Katarino Srebotnik in Čehinjo Kveto Peschke. Klepačeva je lani slavila že v Bad Gasteinu z Romunko Sorano Cirsteo, letos pa je s Španko Mario Tereso Torro Flor osvojila Baastad. Vse naslove ima le v dvojicah.