9.56

6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Taljat in Božič postala športnika tedna

Največ glasov v izboru za Sportalovega športnika 34. tedna ste podelili dvojcu Sašo Taljat in Luka Božič, ki sta si priveslala 3. mesto. Na prestolu sta nasledila Jerneja Markovca.

Kajakaš Benjamin Savšek si je priveslal svojo prvo zmago na tekmah svetovnega pokala. Zadnji dan svetovnega pokala v Pragi sta s stopničkami dopolnila še Sašo Taljat in Luka Božič. To vas je prepričalo, da ste ju izbrali za naziv športnika tedna.

Med kandidati so bili tudi:

Tim Matavž je v kvalifikacijah za uvrstitev v ligo Europo prvič v tej sezoni zaigral v prvi postavi in pri zmagi PSV nad Zeto iz Golubovcev s 5:0 prispeval gol za vodstvo Nizozemcev z 2:0 v 74. minuti, devet minut za tem pa še podal za vodstvo s 4:0. Igral je od prve do zadnje minute.

Slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je s tremi zmagami v kvalifikacijah prebil v glavni del turnirja odprtega teniškega prvenstva ZDA v New Yorku.

Slovenska reprezentanca v ulični košarki, Simon Finžgar, Adin Kavgić, Rok Vrečič in Davor Sattler, navdušuje z odličnimi igrami na prvem uradnem prvenstvu FIBA. Po treh zmagah so zabeležili tudi četrto proti favorizirani Španiji, kjer igrata tudi zvezdnika Carlos Jimenez in Jorge Garbajosa, ki sta tvorila ekipo, ki je osvojila srebrno olimpijsko medaljo in zlato medaljo na svetovnem prvenstvu v dvoranski košarki.

Slovenska nordijska kombinatorca Gašper Berlot in Marjan Jelenko sta se zelo dobro odrezala na tekmi poletne velike nagrade v nemškem Oberwiesenthalu.

V finalu ulične košarke sta si v "kletki strahu" nasproti stala Blaž Črešnar in Alen Blesić. Uvodni zaostanek je Blesić nadoknadil s serijo trojk in na koncu slavil z rezultatom 15:14.