9.56

6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Sportalov prestol zasedel Jan Polanc

Za Sportalovo ime 20. tedna ste bralci izbrali Jana Polanca, ki je dobil kolesarsko etapo na znameniti dirki po Italiji.

Mladi, nadarjeni slovenski kolesar Jan Polanc je poskrbel za nov uspeh slovenskega kolesarstva. Kolesar Lampreja je po Luki Mezgecu postal drugi Slovenec z etapno zmago na prestižni dirki po Italiji, Kranjčan je s samostojnim pobegom dobil peto etapo, ki se je začela v La Spezii, po 152 kilometrih pa končala v Abetoneju.

Nogometaši Maribora so v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale z 1:0 in tako predčasno osvojili svoj 13. naslov državnega prvaka.

Nadarjeni slovenski košarkar Luka Dončić se z Real Madridom veseli naslova prvaka v evroligi do 18 let. Tudi v finalu je prispeval svoj delež k uspehu kraljevega kluba, ki je s 73:70 slavil zmago.

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je na odprtem evropskem prvenstvu razreda finn v Splitu osvojil bronasto medaljo.

Košarkarji Tajfuna so v polfinalu pripravili prvo vrstno senzacijo, saj so po dveh tekmah izločili branilce naslova iz Novega mesta in se kot prvi uvrstili v veliki finale slovenskega državnega prvenstva.

Slovenija ima očitno novo nadarjeno odbojkarsko generacijo. Mladinski moški reprezentanci je uspel podvig, saj je na kvalifikacijskem turnirju za nastop na svetovnem prvenstvu v Novi Gorici zasedla prvo mesto in bo jeseni odpotovala na prvenstvo v Mehiki.

Gorenje je sicer na zaključnem turnirju pokala EHF končalo na nehvaležnem četrtem mestu, je pa zato individualno nagrado prejel izjemni Staš Skube. Trebanjec je dosegel kar 81 golov.