1. 3. 2012,
9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Oblak na Sportalovem prestolu zamenjal Kopitarja

Za nami je 19. teden, v katerem so nas športniki in športnice razvajali z vrhunskimi dosežki. Najbolj vas je navdušil mladi vratar Benfice Jan Oblak, ki je zavzel Sportalov prestol.

Benfica je z veliko pomočjo odličnega slovenskega nogometnega vratarja Jana Oblaka osvojila portugalski ligaški pokal.

Kolesar Primož Roglič je na dirki po Azerbajdžanu prišel do svoje prve zmage v karieri na kategoriziranih dirkah Mednarodne kolesarske zveze.

Nogometaš Maribora Marcos Tavares je 32. krogu Prva liga Telekom Slovenije proti Krki zabil 119. gol za Maribor, s čimer je postal klubski rekorder.

Rokometaš Renato Vugrinec je bil eden izmed najbolj zaslužnih, da je Metalurg osvojil naslov makedonskega rokometnega prvaka.

Judoistka Vlora Beđeti je na veliki nagradi v azerbajdžanskem Bakuju v kategoriji do 57 kilogramov osvojila srebro, Petra Nareks je osvojila bron v kategoriji do 52 kilogramov.

Slovenska rekorderka v metu kopja Martina Ratej je v Dohi poskrbela za prvo slovensko zmago na mitingih diamantne lige.

Najuspešnejši slovenski jadralec vseh časov Vasilij Žbogar si je na evropskem prvenstvu razreda finn prijadral srebrno odličje.

Slovenska gorska kolesarka Tanja Žakelj je zmagala na mednarodni dirki prve kategorije v olimpijskem krosu v Statteggu pri Gradcu.