26. 4. 2015,
17.01

Nedelja, 26. 4. 2015, 17.01

Uroš Zorman in Gašper Marguč slavita novi lovoriki

V "slovenskem" finalu madžarskega rokometnega pokala sta se spopadla Gašper Marguč in Dean Bombač. Zmage se je veselil tudi Uroš Zorman, Gorazd Škof pa ne.

Pokalnega naslova se je veselil reprezentančni kapetan Uroš Zorman. V finalu so njegove Kielce s 26:23 premagale Wislo. Levoroki Gašper Marguč legionarsko sezono pri Veszpremu nadaljuje v odličnem slogu. S svojo ekipo je osvojil regionalno ligo Seha, postal njeno najboljše desno krilo, se uvrstil na zaključni turnir lige prvakov in zdaj zbirki uspehov dodal še madžarski pokal.

Da, tudi tokrat je Veszpremu nasproti stal Pick Szeged, ki je klonil z 22:26, klub iz okolice Blatnega jezera pa je štiriindvajsetič v zgodovini dvignil pokalno lovoriko. Marguč je dosegel pet golov, za Pick pa Dean Bombač dva. Oba slovenska legionarja se bosta spet srečala že kmalu, tokrat v istem moštvu, reprezentančnem.

Tako kot Bombač pa je praznih rok ostal reprezentančni vratar številka ena Gorazd Škof. Njegov Nantes je namreč s Parizom izgubil s 26:36. PSG si je tako prilepil nekakšen obliž na rane, ki so nastale v ne preveč posrečeni sezoni. Izpadel je namreč v četrtfinalu lige prvakov. Če ne bo kakšnega velikega preobrata, pa se mu bo izmaknil tudi naslov prvaka, proti kateremu drvi slovenski Montpellier.