20.10

Petek, 19. 11. 2010, 20.10

Slovenske kadetinje v polfinalu

Slovenska ženska kadetska reprezentanca Slovenije se je na sredozemskih igrah v Pločah na Hrvaškem prebila v polfinale, potem ko je premagala Hrvaško.

Slovenska ženska kadetska reprezentanca Slovenije se je v drugem krogu glavnega dela na sredozemskih igrah v Pločah na Hrvaškem pomerila z domačo reprezentanco. Mlade Slovenke so bile uspešnejše, saj so zmagale z 19:10.

Po porazu v prvem krogu glavnega dela proti Turčiji (17:18) se je ekipa selektorja Bojana Voglarja in njegovega pomočnika Dejana Golčmana srečala z reprezentanco gostiteljic sredozemskih iger. Slovenske kadetinje so prepričljivo zmagale z 19:10, vodile pa so od prve do zadnje minute tekme v Pločah. Zmagovalec je bil pravzaprav odločen že po fantastičnem začetku Slovenije, ki je v sedmi minuti vodila že s 5:0. Štiri minute kasneje je bilo 8:2, v 23. minuti pa že neverjetnih 12:3.

Za hrvaško obrambo sta bili nerešljivi uganki predvsem Ugrinova in Zuličeva, ki sta skupaj dosegli kar 13 zadetkov (v vratih je razpoložena Hrovatičeva zbrala deset obramb), v 27. minuti pa si je slovenska reprezentanca prvič priigrala deset zadetkov prednosti (14:4). Tudi v nadaljevanju so naše kadetinje zlahka držale visoko prednost in povsem potolkle vrstnice iz reprezentance Hrvaške.

Slovenija je proti Hrvaški nastopila v naslednji postavi: Petek, Dorič 1, Mrmolja, Vončina, Ugrin 8, Valjavec, Veble 1, Regner, Turnšek 3, Krošelj, Benedičič 1, Črnivec, Pirc, Hrovatič (10 obramb), Zulič 5, Bužekijan.