20.09

7 let, 12 mesecev

Sobota, 8. 1. 2011, 20.09

Slovenija ni imela težav z Romunijo

Na mednarodnem turnirju "Yellow Cup" v Švici je moška članska reprezentanca Slovenije v drugem krogu dosegla prvo zmago. Premagala je romunsko reprezentanco.

Slovenski rokometaši so se v drugem krogu mednarodnega turnirja „Yellow Cup“ v Winterthurju v Švici pomerili z Romunijo, ki jo naslednji teden čaka nastop na svetovnem prvenstvu na Švedskem. Kljub temu so izbranci selektorja Borisa Deniča suvereno opravili z Romuni, ki so v lanskih dodatnih kvalifikacijah presenetljivo izločili Rusijo in se uvrstili med 24 najboljših reprezentanc na svetu.

Začetek tekme v Winterthurju je minil v znamenju obeh vratarjev, Prošta (skupaj 17obramb) na slovenski in Popescuja (20 obramb) na romunski strani, zato so gledalci videli le malo zadetkov. Razmerje moči na igrišču se je precej spremenilo po petnajsti minuti, ko se je selektor Denič odločil za spremembo obrambe – namesto 6-0 so Slovenci začeli s 3-2-1. Sprememba se je kmalu izkazala za odlično potezo, kajti že osem minut kasneje je slovenska reprezentanca vodila kar z 10:3.

Razliko sedmih zadetkov je ohranila tudi do konca prvega polčasa (15:8), čeprav so skušali Romuni (na svetovnem prvenstvu bodo igrali v skupini C s Hrvaško, Dansko, Srbijo, Alžirijo in Avstralijo) slovensko učinkovitost ustaviti tudi z minuto odmora. V šesti minuti drugega polčasa so si začasni kapetan Sebastian Skube (z osmimi zadetki je bil prvi strelec tekme v dvorani Eulachhalle) in soigralci prvič priigrali osem zadetkov prednosti (18:10), do konca dvoboja pa se je razlika v slovensko korist ves čas gibala od šestih do osmih golov.