23. 4. 2008,
23.00

Sreda, 23. 4. 2008, 23.00

Po hudem boju slavili na Dolenjskem

Rokometaši trebanjskega Trima so v 6. krogu drugega dela MIK 1. lige (skupina od 1. do 6. mesta) na domačem igrišču izgubili s koprskim Cimosom s 24:26 (15:16).

Koprčani so po hudem boju slavili na Dolenjskem, tako da za vodilnimi Celjani zaostajajo dve, za drugourščenimi Velenjčani pa eno točko. Gostitelji so začeli silovito in povedli s 6:3, tako da je gostujoči trener Tominec hitro zamenjal vratarja Vrana in med vratnice postavil Tahirovića. Po zaslugi njegovih obramb so Primorci v 15. minuti izenačili na 9:9, prvo vodstvo na tekmi pa so si priigrali v sami končnici prvega polčasa (16:15).

V začetku drugega dela so Dolenjci povedli s tremi goli prednosti (19:16), predvsem po zaslugi bravuroznih obramb Makovca. V nadaljevanju so naredili nekaj začetniških napak, kar so gosti izkoristili in v 44. minuti izenačili na 20:20. V obdobju od 46. do 53. minute so mreže ostale nedotaknjene, v razburljivi in živčni končnici pa je usodo gostiteljev zapečatil Buntić, ki je z dvema zaporednima goloma soigralce popeljal do vodstva s 25:22, kar je na koncu zadostovalo za zmago.