16. 12. 2007,
14.29

Nedelja, 16. 12. 2007, 14.29

Norvežanke druge finalistke

Norveške rokometašice so druge finalistke svetovnega prvenstva v Franciji, potem ko so v polfinalnem obračunu premagale Nemke.

Evropske prvakinje z Norveške so pričakovano opravile svoje delo in se pridružile Rusinjam v finalu. Za razliko od "zbornaje komande" pa so se morale Skandinavke za uvrstitev v zadnjo tekmo prvenstva zelo potruditi, saj so jim borbene Nemke na čelu z najboljšo strelko tekme Grit Jurack (12 golov) vse do konca dihale za vrat.

Nemke, ki so zapravile priložnost, da bi se prvič po letu 1993 spet prebile v finale SP, so tekmo odprle s precej rezerve, saj so jim Norvežanke hitro pobegnile za dva zadetka. Toda potem so strnile svoje vrste in z golom Anne Müller izenačile na 3:3. Norvežanke so tehtnico na svojo stran spet prenesle na polovici polčasa, ko so si z golom Goril Snorroeggen zagotovile že pet zadetkov naskoka (13:8). Ko so v 26. minuti povedle že za šest golov, se je zdelo, da je tekma odločena.

A Nemke se s takšnim razpletom niso strinjale. Že do konca polčasa so zaostanek prepolovile, delo pa nadaljevale v drugem polčasu, saj so v 49. minuti celo povedle s 27:26. A v odločilnih trenutkih so Norvežanke vendarle preprečile presenečenje in se zasluženo prebile v nedeljski finale.