Ponedeljek, 27. 5. 2013, 12.13
3 leta, 1 mesec
Marta Bon na zboru reprezentance: Še dobro, da imamo Krim
"To je zame akcija z dvojnim ciljem. Po eni strani se bomo pripravljale za nastop na sredozemskih igrah, po drugi pa bo del strategije priprav zagotovo usmerjen v kvalifikacije za evropsko prvenstvo," je na zboru reprezentance dejala Marta Bon. Nedeljski žreb je Sloveniji za nasprotnice v kvalifikacijah za EP 2014 določil Srbijo, Švedsko in Švico. "Kot sem dejala, bomo ti dve stvari poskušale združiti. Najprej si želimo kakovostnih predstav v Turčiji (gostiteljici sredozemskih iger, op. a.), po drugi strani pa se bo ekipa že pripravljala za uspešne nastope v kvalifikacijah za EP." Slovenska reprezentanca se je v svoji zgodovini kvalificirala na štiri prvenstva stare celine. "Želja reprezentance, Rokometne zveze Slovenije in tudi športa v Sloveniji je, da se znova začnemo uvrščati na velika tekmovanja. Naloga ne bo lahka, a stvari so zato, da se menjajo."
Nazaj k sredozemskim igram. Slovenke se bodo v Turčiji merile z domačinkami, Francozinjami in Alžirkami. Na seznamu devetnajstih igralk, ki ga je selektorka pokazala javnosti, ni poškodovanih Alje Koren in Lare Hrnčič. Poleg večine, ki si kruh služi v slovenskem prvenstvu, je vpoklic prejelo še pet legionark.
Priprave na sredozemske igre, te bo med 20. junijem in 1. julijem gostilo turško mesto Mersin, bodo potekale v Ljubljani v Stožicah. "Predvsem zaradi racionalizacije stroškov. Imele bomo kombinacijo telesne, tehnične in taktične priprave. Veliko bomo delale na tem, da se ekipa poveže v homogeno celoto, kar je zelo pomembno. Vmes bomo 16. junija stiskale pesti za fante proti Belorusiji," pravi selektorka, ki priprave začenja precej zgodaj – več kot tri tedne pred odhodom na igre. Zakaj? "Ker imamo veliko dela. Trenirale bomo skupaj z RK-jem Krim. Igralke Krima, ki niso na reprezentančnih akcijah, bodo naše sparing partnerice, me pa njihove. Še dobro, da imamo Krim, ki ima takšne organizacijske možnosti. Iz tega sodelovanja lahko veliko potegnemo. Reprezentantke, ki živijo v Ljubljani ali njeni okolici, bodo bivale doma. S tem bomo zmanjšali stroške priprav in ravno zato lahko podaljšujemo čas. Smo v položaju, ko je treba poiskati čim bolj racionalne in gospodarne rešitve," dodaja Bonova.