21.09

Maribor Branik Bregenz

Sobota, 19. 10. 2013, 21.09

Maribor zanesljiv na povratni tekmi z Bregenzom

Rokometaši mariborskega Branika so na povratni tekmi drugega kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču premagali avstrijski Bregenz.

Mariborski rokometaši so se zanesljivo prebili v tretji krog evropskega pokala EHF. Po tesnem porazu na prvi tekmi so se na povratnem dvoboju dobesedno poigrali z rokometaši iz avstrijskega Bregenza in jih pred okoli 900 gledalcev ugnali s skupnim izidom 62:49, svoje tekmece v tretjem krogu pa bodo dobili na torkovem žrebu na sedežu Evropske rokometne zveze na Dunaju.

Izbranci Marka Šibile so pred tednom dni avstrijsko mestece ob Bodenskem jezeru zapustili sklonjenih glav, na današnji povratni tekmi pa so zlahka nadoknadili gol zaostanka (25:26). Tekma je bila izenačena le v uvodih petnajstih minutah, nato pa so gostitelji zaigrali sijajno in prvo polovico tekme zaključili s šestimi goli prednosti (17:11). V prvem polčasu sta se izkazala krožni napadalec Blaž Kleč s petimi goli ter vratar Jure Vran, ki je zbral sedem obramb.

V drugi polovici tekme so se Mariborčani poigrali s severnimi sosedi in jih zasenčili v vseh prvinah rokometne igre. Z dobro igro v obrambi in učinkovito v napadu so povsem onemogočili tekmece iz Bregenza ter si v 50. minuti priigrali 11 golov prednosti (29:18), tekmo pa zaključili s +14 (37:23).