Sobota, 8. 4. 2017, 20.57

Liga NLB, skupina za prvaka, 4. krog

Velenjčani v derbiju kroga pokorili Koper, Celjani raztrgali mrežo Krke

Gorenje Velenje | Foto Urban Urbanc/Sportida

Osrednja pozornost 4. kroga končnice za rokometnega prvaka je bila namenjena derbiju med Koprom in Gorenjem, ki so ga s šestimi goli razlike dobili Velenjčani. Ribnica se je namučila v Škofji Loki, Celjani pa so visoko premagali Krko.

Velenjčani tudi po derbiju 4. kroga skupine za prvaka ostajajo pri stoodstotnem izkupičku, nov par točk so osvojili proti Kopru in pred očmi hrvaškega stratega Željka Babića, ki je v petek postal novi trener velenjskega moštva, a ga bo prevzel poleti.

Ribničani so se namučili s Škofjo Loko

Škofjeločani so v drugem krogu končnice za prvaka na domačem igrišču že presenetili Koper 2013, blizu presenečenja pa so bili tudi v dvoboju z Ribničani, ki so se morali pošteno potruditi, da so zlomili odpor varovancev Siniše Markote. Niti ena ekipa si ni priigrala večje prednosti, na koncu pa so bili bolj zbrani gostje, ki so po zmagi nad Krko v prejšnjem krogu prišli še do druge zaporedne zmage, poroča STA.

Koroško vstajenje

Maribor je v prvem polčasu gostovanja pri Slovenj Gradcu vodil že za sedem golov. A so bojeviti domačini ujeli priključek in celo povedli za dva gola. Na koncu se je tekma razpletla z remijem. Mariborčani so v 15. minuti povedli z 8:2. Nadaljevanje je bilo za domače nekoliko boljše, tako da so do konca polčasa zaostanek uspeli prepoloviti, na 13:16.

V drugem delu so domači vztrajno lovili vodilno ekipo lige za obstanek in jo v 45. minuti tudi ulovili na 22. Dvorana je bila na nogah in na krilih navijačev so Slovenjgradčani nadaljevali z odlično igro ter povedli z 27:25.

Izjemen gol Roka Cvetka:

Gostje se niso predali, z nizom 3:0 jim je uspelo celo povesti. Po izenačenju ježkov pa izjemno dramatična zadnja minuta ni prinesla zmagovalca in ekipi sta si razdelili vsaka po točko. Najboljši strelec v domači vrsti je bil Rok Cvetko z osmimi zadetki, sedem jih je dodal Andris Celminš.