22.39

slovenska rokometna reprezentanca Boris Denič

Sreda, 30. 10. 2013, 22.39

Denič po zmagi: Zdaj Švicarji še zadevali, verjemite, doma ne bodo (foto)

Slovenska rokometna reprezentanca je z zmago 33:30 nad Švico odprla kvalifikacije za svetovno prvenstvo. Selektor Boris Denič je vsekakor bolj zadovoljen s prvim polčasom, a poudarja: ''Ni panike.''

''V prvem polčasu smo odigrali boljšo obrambo in tudi naš vratar je branil bolje. V drugem polčasu vratarjev skorajda nismo imeli, ampak tega ne bi obešal ne veliki zvon. Morda nas bosta 'vlekla ven' že v nedeljo. Gotovo bi bila razlika drugačna, če bi mi ustavili strele z desetih, enajstih metrov in to tudi pričakujemo,'' v svoji preverjeni moči, Gorazda Škofa in Primoža Prošta, tokrat je ob igrišču ostal Matevž Skok, verjame selektor Boris Denič, tudi sam nekdanji vratar: ''Obramba ni delovala slabo, čeprav bi kdo lahko to mislil glede na trideset prejetih golov. Naša obramba je nagnala Švicarje na ogromno strelov z velike razdalje. Danes so njihove žoge še šle v mrežo. Verjemite, da jim v Švici ne bodo.''

O elementih, ki jih bo treba izpiliti do tekme v Zaporožju, je bil Denič jasen: ''Ne moremo mešati klubskega in reprezentančnega dogajanja. Ko mešamo, reprezentančno ni tako kvalitetno. Govorim o vsem: razmišljanju, akcijah, kaj se počne pri določenih akcijah ... Morali se bomo pogovoriti, a ni panike.'' Slovence v nedeljo čaka obračun z Ukrajino, po fizionomiji drugačno in kakovostnejšo ekipo od Švice.

Sebastian Skube je uspešno nadomestil poškodovanega Uroša Zormana. A Dolenjec se zaveda, da bo treba v nedeljo biti takšen ali še boljši. Tudi ali predvsem v obrambi, ki v drugem polčasu ni bila na ravni prvega: ''V igri imamo kar precej rotacij. V obrambi, v osrednjem bloku se nismo še čisto začutili. A mislim, da se bomo hitro popravili in že proti Ukrajini igrali boljšo obrambo.''