Sreda, 10. 8. 2016, 8.36

Olimpijske igre, nogomet (ž) – skupinski del

Znane vse četrtfinalistke nogometnega turnirja

Melissa Tancredi | Foto Getty Images

Znane so vse udeleženke četrtfinala olimpijskega nogometnega turnirja v Riu de Janeiru. V petek se bodo pomerile ZDA in Švedska, Kitajska in Nemčija, Kanada in Francija ter Brazilke in Avstralke.

V skupini F so Kanadčanke v tretjem krogu presenetile aktualne svetovne prvakinje Nemke ter jih premagale z 2:1. Za oba kanadska gola je na štadionu Mane Garrincha v Brasilii poskrbela Melissa Tancredi (26., 60.). Nemke so povedle z enajstmetrovko, ki jo je v 13. minuti uspešno izvedla Melania Behringer, a so nato Kanadčanke osvojile še tretjo zmago za potrditev mesta vodilne ekipe skupine s polnim izkupičkom devetih točk, kar ni uspelo nobeni drugi ekipi.

Nemke so napredovale kljub porazu ter so bile s štirimi točkami izenačene z Avstralkami, ki so s kar 6:1 odpravile že odpisane nogometašice iz Zimbabveja. V skupini G so nogometašice Združenih držav Amerike brez številnih najboljših igralk remizirale z 2:2 s Kolumbijkami in s sedmimi točkami končale na vrhu skupine. Francozinje so vstopnico v četrtfinale potrdile z zmago s 3:0 proti nogometašicam iz Nove Zelandije. Zadnje so kot najslabša tretje uvrščena ekipa končale OI.

V skupini E je v Manausu za gostiteljice OI proti Republiki Južni Afriki petkratna najboljša nogometašica sveta Marta vstopila šele v drugem polčasu. Brazilija je remizirala brez zadetkov, kljub temu pa je s sedmimi točkami prepričljivo končala na prvem mestu pred Kitajsko, ki se je prav tako z 0:0 razšla s Švedsko.