termometer

• Messenger
  • Messenger
Pokal Slovenije, četrtfinale (povratne tekme)

Mariborčani so se rešili v podaljšku, Olimpija brez zmage, a z zanesljivim napredovanjem

9,66

termometer

NK Domžale NK Maribor
Mariborčani so se izpada rešili v sodnikovem podaljšku, v katerem so zadeli dvakrat in razžalostili domačine. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Znani so vsi polfinalisti pokala Slovenije. Nogometašem Maribora je na povratni četrtfinalni tekmi, na kateri so branili prednost zadetka (1:0), v 91. minuti kazalo slabo. Izgubljali so z 0:2, a nato dosegli dva zadetka, iztržili remi in napredovali v polfinale. Polfinalno vstopnico so si zagotovili tudi Mura, lanski finalist Aluminij in pokalni zmagovalec Olimpija, ki je proti Kopru branila visoko prednost (5:0) in po remiju zanesljivo napredovala.

V Športnem parku se je izšlo po željah ranjenega Maribora, ki je po sobotnem porazu z Olimpijo (1:2) opozoril na številne sodniške napake, ki se dogajajo v tej sezoni, in odprl pandorino skrinjico. Pri Mariborčanih manjka Dino Hotić, ki ga po rdečem kartonu, ko je v soboto odrinil sodnika Mateja Juga, čaka disciplinska kazen.

Štajerci so branili tesno prednost, ki pa so jo Domžalčani izničili v 36. minuti, ko se je v gneči v kazenskem prostoru najbolje znašel Adam Gnezda Čerin in popeljal domače, ki so spet lahko računali na pomoč kapetana Senijada Ibričića, v vodstvo. V 59. minuti se je zatresla domžalska mreža, žogo je v gol poslal Luka Zahović, a sodnik Andrej Žnidaršič zadetka zaradi prepovedanega položaja ni priznal.

V 75. minuti je Saša Ivković v kazenskem prostoru zaustavil Melnjaka, sodnik pa je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Ibričić in zvišal vodstvo na 2:0. Rezultat je obetal napredovanje Domžalčanov, ki so bili z eno nogo v polfinalu vse do 92. minute, ko se je začel preobrat Štajercev, ti so igrali brez Dina Hotića, ki ga po rdečem kartonu, ko je v soboto odrinil sodnika Mateja Juga, čaka disciplinska kazen. Najprej je Alexandru Cretu po kotu s strelom z glavo znižal na 1:2 in priboril polfinalno vstopnico, pol minute zatem je z razdalje zadel še Jasmin Mešanović, postavil končnih 2:2 in potrdil mariborsko napredovanje.

Mura izločila Gorico

V Fazaneriji sta povratno tekmo odigrala Mura in Gorica. Izbranci Anteja Šimundže so si na prvi četrtfinalni tekmi zagotovili izjemno popotnico in na krilih dvakratnega strelca Amadeja Maroše v mestu vrtnic zmagali s 3:0. Prednosti na domačem terenu niso zapravili, saj so tudi povratno tekmo dobili z izidom 3:2. Za Muro so zadeli Maroša, Horvat in Karničnik. Za goste sta bila uspešna Kavčič in Smajalagić.

NK Maribor Sportal Mariborčani glasno nad sodnike: Ne mislimo, da je Olimpija favorizirana! #video

Lanski finalisti napredovali po novem remiju

Po Mariboru in Muri so si polfinale priigrali še igralci Aluminija iz Kidričevega, lanski finalisti. Aktualni pokalni podprvak je v Posavju remiziral z 2:2, tako da mu je za napredovanje zadoščal že začetni remi brez zadetkov, s katerim se je končala tekma.

Olimpija zanesljivo prek Kopra

V Stožicah sta se pod žarometi udarila branilka naslova Olimpija in Koper. Ljubljančani so bili že po prvi tekmi z eno nogo v polfinalu, saj so v Kopru slavili s 5:0, na povratni tekmi, na kateri so zaigrali v precej spremenjeni postavi, pa remizirali (1:1) in zanesljivo napredovali med najboljše štiri.