7. 8. 2012,
8.38

Torek, 7. 8. 2012, 8.38

Ameriški zvezdniki pričakovano do 14. olimpijskega naslova

Košarkarji ZDA so v finalu olimpijskega turnirja s 107:100 premagali Španijo. Bronasto kolajno so osvojili Rusi. Po trojki Alekseja Šveda so v zadnji minuti Argentince premagali 81:77.

Tudi pred štirimi leti so Američani v finalu ugnali Špance. Za ZDA je 30 točk dosegel Kevin Durant, pri Špancih pa jih je 24 vknjižil Pau Gasol, prav tako zvezdnik lige NBA.

Rusija je z zmago 81:77 nad Argentino osvojila prvo košarkarsko kolajno po razpadu nekdanje Sovjetske zveze. Večji del tekme so bili boljši nasprotnik, a Argentinci so na krilih Manuela Ginobilija v zadnjih minutah naredili preobrat (sredi tretje četrtine so zaostajali za 10 točk). Nakar je tekmo odločil Aleksij Šved. Sedemintrideset sekund pred koncem je s svojo šesto trojko povišal na 79:77. Andres Nocioni je 22 sekund pozneje zgrešil trojko, ko se je žoga nekaj časa plazila po obroču. Po nekaj zaporednih slabih posredovanjih na obeh straneh je Šved odločno ukrepal in ukradel žogo Carlosu Delfinu ter jo podal v protinapad, kjer je brez brez težav kot duh sam Vitalij Fridzon zaključil tekmo (81:77). Najboljši mož tekme je bil Šved s 25 točkami in sedmimi podajami, Kirilenko je dodal 20 točk in osem skokov. Ginobili je dvoboj zaključil z 21 točkami.