Novo japonsko zmagoslavje v debitantskem olimpijskem športu

0,03

termometer

Sakura Yosozumi
Sakura Yosozumi je olimpijska prvakinja v disciplini park. Foto: Reuters

Japonska rolkarka Sakura Yosozumi je prva dobitnica zlate olimpijske medalje v disciplini park. Svetovna podprvakinja je v finalu olimpijskih iger v Tokiu z oceno 60,09 točke slavila pred rojakinjo Kokono Hiraki, ki je zbrala 59,04 točke. Bronasto medaljo je osvojila na Japonskem rojena Britanka Sky Brown s 56,47 točke.

Osem finalistk v disciplini park je imelo na voljo po tri 45-sekundne vožnje, ko so sodniki ocenjevali težavnost in originalnost njihovih likov. V boju za zlato je 19-letna Yosozumijeva premagala najstnici - 12-letno Hirakijevo na drugem mestu in 13-letno Brownovo na tretjem.

Svetovna prvakinja Misugu Okamoto je padla v vseh treh nastopih in končala na četrtem mestu.

Japonska je tako osvojila vse zlate medalje v rolkanju na teh olimpijskih igrah doslej. Japonska je tako osvojila vse zlate medalje v rolkanju na teh olimpijskih igrah doslej. Foto: Reuters

Japonska je tako osvojila vse zlate medalje v rolkanju na teh olimpijskih igrah doslej. Pred tem sta v uličnem slogu zmagala 22-letni Yuto Horigome med moškimi ter 13-letna Momiji Nishiya med ženskami.